8. září 2014 17:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kauza vraždy vlivného podnikatele Housky. Bývalý voják byl obžalován

Roman Houska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Houska | foto: Archiv MAFRA

ÚSTÍ NAD LABEM Krajský státní zástupce podal obžalobu v kauze vraždy podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housky. Po převzetí dopisu s obžalobou se případem začne zabývat soud. Údajnému pachateli hrozí až 20 let vězení.

Policie případ vyšetřovala bezmála deset měsíců. Housku údajně osmatřicetiletý bývalý voják zastřelil loni v listopadu v Chomutově před domem, který politik obýval se svou partnerkou, bývalou hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou.

ČTĚTE TAKÉ:

Muž původně vypovídal, že na Housku narazil náhodou a zastřelil ho při vzájemné potyčce. Podle policie ale skutek plánoval a o své oběti předem sbíral informace. Policie proto zpřísnila obvinění na plánovanou vraždu. Ve stejném znění podal státní zástupce i obžalobu.

Muž obviněný z vraždy podnikatele Housky musí do vazby, rozhodla policie

Muž obviněný z vraždy podnikatele Housky musí do vazby, rozhodla policie

"Podle mého názoru existuje dostatek důkazů pro to, aby obžaloba byla podána takto," řekl dozorující státní zástupce Vladimír Jan. Obžalovaný podle něj zůstává dál ve vazbě. Za plánovanou vraždu mu hrozí 15 až 20 let vězení. Informaci o obžalobě přinesl server Aktuálně.cz a potvrdil ji Jan.

Dům, kde zavraždili Romana Housku.

Dům, kde zavraždili Romana Housku.

Policie při práci za domem.

Policie při práci za domem.

Podle policejních zdrojů muž politika nejprve omráčil paralyzérem a střílel až na ležící oběť. Houskovi zasadil čtyři střelné rány, jednu do břicha, tři do hlavy. Podezřelého muže zadržela policie letos 12. března. K činu se přiznal a odevzdal i vražednou zbraň.

Houska byl zastřelen loni 18. listopadu. Jeho tělo našel podnikatel, spoluvlastník stavební společnosti RRR Vlastimil Rindoš, který s ním měl domluvenou schůzku. Houska byl v Ústeckém kraji vnímán jako kontroverzní člověk, čelil i podezření z úplatkářství.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!