Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 10 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Žalobce zastavil trestní stíhání Babiše v kauze Čapí hnízdo. Propojení s Agrofertem nehrálo roli

Městské státní zastupitelství v Praze (MSZ) dnes zastavilo trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) i ostatních obviněných v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Šéf MSZ Martin Erazím sdělil, že společnost Farma Čapí hnízdo splňovala podmínky definice malého a středního podniku. Právě pro ně přitom byla určena padesátimilionová evropská dotace, kterou farma v létě 2008 získala. Babišův advokát už rozhodnutí obdržel. Premiér zastavení stíhání nepovažuje za překvapení. Mluvčí Evropské komise ponechala dotaz ČTK k obratu v kauze Čapí hnízdo bez komentáře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Bandera 15.9.2019 11:13

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/capi-hnizdo-kauza-andrej-babis-dotace-trestni-oznameni_1909150703_ako

S. Bandera 14.9.2019 13:01

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kauza-capi-hnizdo-andrej-babis-dotace-jaroslav-saroch_1909141001_zit

P. Broda 14.9.2019 11:44

Nevím jestli se u nás dá trestní stíhání objednat, ale přesně vím že se dá objednat jeho zastavení. Po čtyřech letech dohledu státních zástupců otočit o 180 stupňů je buď za tím uplatek, nátlak, vydírání, nebo slib kariérního postupu. Nicméně oligarchizace společnosti pokračuje .

A. Novák 14.9.2019 12:08

Otočení o 180° neexistuje.

P. Haraším 14.9.2019 10:34

odvážný kouzelník udělal z velké malou a z malé velkou a je po problému. svědci či pachatelé se odklidí na Krym, pak do švýcar a dá se mu nálepka duševně chorý a to vše, protože je odvážný papá zcela nevinen. Kdo je odvážný tomu se čapí.

K. Novák 14.9.2019 10:35

Kouzlo peněz a moci....;-D;-D

J. Fohl 14.9.2019 10:00

No, u nás v Bagdádu, žádné prekvapení! Ale u Pavla Zemana se dá docela dobře očekávat, že rozhodnutí Pražského městského státního zastupitelství ještě zvrátí!

P. Stepanek 14.9.2019 9:41

tAK STÁLE DLE PRAVNÍKŮ NEVÍME DVĚ VĚCI: jaký nový důkaz nebo svědek se objevil, že se změnil názor sz a dále když ty herodesové a synové a dcery tak Čapák řidili, musí po tom být spousta listin mailů a osobních schůzek a to jistě MUSÍ být. Zatím jediný dokument z banky k Čapáku uvádí jen jméno AB... :-P;-D;-D;-)8-o[>-][>-]

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • A. Novák 14.9.2019 12:09

  Názor se nezměnil. Minimálně od zrušení Faltýnkova stíhání před rokem a něco.

  J. Patrick 14.9.2019 5:22

  K smichu :-)) nebo k placi :-(( stav ceske "justice". Prokurator, cili statni zastupce ci jak se ta funkce nazyva dospel k nazoru, ze tato babisova mala firma skutecne podle slozitych mnohaletych uvah odpovidala male firme, tak je vse v naprostem poradku !!!

  Podobne by cecky prokurator mohl resit pripad, kdy zlodej ukradne auto, ale on ten co ukradl to auto odpovida dle predpisu k jeho provozu, je zdravy, schopny a ma RP, vse je v poradku, takze zadne rizeni se proti nemu nebude zahajovat.

  Postsovetske ci postkomunisticke cesko stale vezi ve sve nedavne minulosti ....

  J. Novák 14.9.2019 6:43

  No, vámi uvedený příklad kulhá minimálně na obě nohy, takže, kdybyste nenapsal nic, tak by se vůbec nic nedělo. Mohu vás totiž uklidnit: Většina zlodějů aut je zdravá, schopná a je držitelem ŘP. Takže, co jste vlastně svým příkladem chtěl říci? Jinak vás chápu: Vaším jediným přáním bylo, aby Babiš skončil v base, ať to stojí co to stojí. A ono se to nepovedlo, tak jste hodně zklamán. Ale mohu vás uklidnit, protože takových zklamaných je poměrně dost. Hlavně mezi opozicí. Jo, hochu, tak už to v právu, a nejen v trestním chodí: Ten, kdo vyhraje, tvrdí, že to bylo spravedlivé rozhodnutí, ten, kdo prohraje, tvrdí, že to bylo nespravedlivé rozhodnutí. A buďte ujištěn, že tomu tak není jen v zemích postsovětských či postkomunistických, ale je tomu tak i v zemích tzv. tradičně demokratických. Nebo si myslíte, že třeba v Německu či v USA jsou všichni ti, kteří skončí v kriminále, smířeni s tím, že tam jsou z důvodu spravedlivého rozhodnutí justice?

  J. Patrick 14.9.2019 12:00

  Jo hochu :-)) ve vasi reakci je mnoho nepochopeni. Sledoval jsem mnoho ruznych ceckych kauz politiku, od trestniho jednani danoveho podvodu politicke strany pana Klause, ktere se verejne vysmal a cesky obcan mu to zhltnul a Klaus se stal nejpopularnejsim politikem na dlouha leta. Osobne jsem si nepral, aby sel Klaus za to sedet, pral jsem si aby se obhajil pred soudem a ja tak mohl mit k nemu duveru a nadale hlasovat pro ODS, od te doby je pro mne ODS strana, ktera se dopustila podvodu. Podobne je to se soucasnym panem Buresem, v zadnem pripade mu nepreji, jak si predstavujete vy aby skoncil ve vezeni, v zadnem pripade si to nepreji, chtel jsem aby se ocistil pred soudci, ale ne pred temi papirovymi, kteri se daji podplatit jak se on sam a pi Benesova jiz vyjadrili !!!

  Pro vasi info o vasem asi zuzenem svete: nyni je napr vysetrovan zde v Evrope R. Ferrand predseda francouzskeho narodniho shromazdeni za zcela relativne nepatrnou vec, kterou by se hauxksove podobni vam zde absolutne vys

  J. Patrick 14.9.2019 12:04

  vysmali, Mr Babis ma pred sebou dalsi kauzy a snad je vysvetli. V zadnem pripade si nepreji aby sel za neco do vezeni, musel bych se jako obcan stydet za blbce ve vedeni.

  J. Kopis 14.9.2019 13:58

  Svatá prostoto. Mohl byste zde vyjmenovat nějaké kandidáty do vlády, kteří nejsou blbci?;-)

  J. Novák 15.9.2019 5:56

  No, řeknu vám to asi takto: Pokud trestní věc není k tomu, aby obviněný byl postaven před soud, je naprostý nesmysl, aby před soud postaven byl jen proto, že by si to nějaký Patrick přál. Tak je postaven český trestní řád a mnoho dalších procestních předpisů jinde ve světě. Může se to vám a vám podobným "hauxksům" :-) líbit nebo nelíbit, ale to je tak vše, co s tím můžete udělat. Holt si zvolte takové poslance, kteří vám schválí novelu trestní řádu, kde bude upraveno to, že když si to lůza přeje, tak musí být ten či onen postaven před soud. A pozor, Patrick! Po nabytí právní moci z úřední povinnosti věc přezkoumá NSZ. Ale, já vím, všichni ti, kteří rozhodnou jinak, než si vy představujete a přejete, je podle vás zkorumpovaný, že? ;-)

  S. Vor 13.9.2019 23:34

  no vidíte...co tady bylo řevu,hysterických scén celej rok nebo ještě déle a najednou je po všem.Není vám to trochu blbý jak se necháte manipulovat a každou chvíli se unést emocemi...to samé bude Koněvova socha.Je to běs s vámi;-D

  P. Dvořák 13.9.2019 18:53

  A opět začíná ten humbuk okolo Čapího hnízda, ačkoliv drtivá většina diskutérů je podle mého mimo podstatu. Čapí hnízdo vystavěl A.Babiš vlastními náklady přes 1 mld korun jako reprezentační objekt pro lidovou zábavu, kde se nikdy nepočítalo se ziskem či navrácení vložených nákladů. Jednoduše se chtěl budoucím voličům zalíbit. Na to následná firma,( ve které A.B. již nebyl ), požádala o dotaci 50 mil, později vrácenou. I primitiv pochopí, že v této záležitosti tato nadbytečná dotace není kauzou a praktricky vůbec nehraje roli, protože nesloužila k osobnímu obohacení Babiše.

  P. Skřivan 13.9.2019 19:12

  Kdyby to bylo takto, tak by ho nikdo nikdy nestíhal. Problém je, že firma byla účelově převedena na jiného vlastníka, aby splnila podmínku dotace a pak byla převedena zase zpět. V tom měl spočívat ten podvod.

  I primitiv, a nevím, zda tedy i Vy, pochopí, že současný stav je špatně: buď žalobce vláčel několik let nevinného trestním stíháním, přestože se trestný čin nestal a on to celou dobu věděl, nebo se stal, ale žalobce to stejně zastavil, takže pak jde o korupci neskutečného rozměru. Vyberte si. Podle mne, ať se to vezme z kterého chce konce, někdo by měl končit a neměly by to být zrovna malé ryby.

  B. Baron 13.9.2019 19:31

  Kauza Babiš je " Jak se ČSSD zbaví Babiše". Kdyby nebylo Čapí hnízdo tak by se našlo něco jiného.

  J. Kopis 13.9.2019 20:17

  Dříve to ukončení trestního stíhání nebylo možné, neboť by nebyl důvod k vzniku Milionu chvilek a opozice by neměla volební program! ;-)

  P. Dvořák 13.9.2019 20:17

  Bohužel, ono to tak bylo, protože vůbec nešlo o produktivní podnik, který měl produkovat zisk, ale o represídlo tzv.lidové,tj. pro lidi, jak Babiš odkoukal v cizině, aby získal voličskou podporu v nástupu do plánovaného politického zápolení. Ta dotace byla naprosto neúčelná i zanedbatelná, protože skutečné Babišovy náklady s výstavbou byly mnohonásobně vyšší a nikdy se neuvažovalo s nějakou ziskovou návratností.

  P. Dvořák 13.9.2019 20:24

  Ono to bohužel bylo tak, že nešlo o produktivní zemědělský podnik ale o represídlo pro zábavu lidí, kterou Babiš odkoukal v cizině za účelem získání voličů v plánovaném nástupu do politiky. Nikdy se neuvažovalo s nějakou ziskovostí, ale o plánovaný ztrátový podnik s jiným účelem než o ekonomicky ziskovou záležitost. Dotace 50 mil(později dokonce vrácená) představovala asi 3 % z nákladů, které Babiš vyplatil ze svého za realizaci.

  T. Krejzek 13.9.2019 20:34

  Tady vidim demagogii. Rikate, ze v celkove sume nehralo 50 mil. Roli, ale srovnavate to nesmyslne vuci Capimu hnizdu. 50 mil. Ale pro jiny maly podnik je spousta penez, ktere mohl ziskat.

  J. Novák 15.9.2019 6:20

  Který konkrétní malý podnik, který o dotaci požádal a kvůli tomu, že ji dostalo Čapí hnízdo, ji nedostal, máte na mysli?

  S. Vor 13.9.2019 23:21

  jde o jednoduchou věc...každý si může převádět peníze z jednoho účtu na druhý třeba dvakrát denně.

  H. Poláková 14.9.2019 7:46

  Jenže, pokud "uklidíte" peníze k rodinným příslušníkům a pak jdete s prázdným účtem žádat o dávky v "hmotni nouzi", jsou lidi, co to jako problém vidět můžou...

  J. Novák 14.9.2019 6:48

  Je ovšem třetí možnost: Žalobce úkoloval policejní orgán tak, aby pořídil co možná největší množství důkazů, aby mohl skutečně na základě jejich posouzení rozhodnout, zda došlo k trestnému činu či nikoliv. A teď po jejich posouzení a zhodnocení rozhodl tak, jak rozhodl. Ale to se vám nehodí do krámu, že?

  L. Mišalko 13.9.2019 15:53

  Ja teda myslel ze se neresi zda to byla mala firma nebo velka, ale to, ze se udelala mala firma ucelove jen za ziskanim dotace a ze si tam dal svoji rodinu jak bile kone.

  H. Poláková 13.9.2019 16:05

  Taky jsem si to myslela... To "zdůvodnění" mi přijde jak kdyby sňatkového podvodníka nemohli obvinit z podvodů, protože když sliboval manželství svým obětem, tak byl svobodný a tedy podmínku pro případné uzavření manželství splňoval

  P. Haraším 13.9.2019 18:05

  a jistě to myslel dobře...


  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...