Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stavba silnice R49 začne ještě letos

Česko

ZLÍN Stavba rychlostní silnice R49 z Hulína do Fryštáku by měla začít letos v říjnu. Ředitelství silnic a dálnic vyhlásilo na dodavatele stavby výběrové řízení, jeho vítěz by měl být znám v září.

„Zprůjezdnění úseku je předběžně plánováno na konec roku 2011,“ řekl Antonín Skřivánek z Ředitelství silnic a dálnic. Silnice R49 v budoucnu přispěje k dopravnímu napojení připravované strategické průmyslové zóny v Holešově na dálniční síť.

Stavba sedmnáctikilometrového úseku by měla trvat 46 měsíců, definitivně dokončena by měla být v roce 2012. Náklady na stavbu úseku rychlostní komunikace dosáhnou pěti miliard korun.

Na novém úseku se počítá se stavbou patnácti mostů, deseti nadjezdů a osmi protihlukových stěn. U Hulína by se silnice měla napojit na nový úsek dálnice D1.

Rychlostní silnice R49 v budoucnu vytvoří druhé propojení dálničního typu mezi Českou republikou a Slovenskem. Celá silnice by měla měřit přibližně 60 kilometrů a její stavba je rozdělena do několika etap.

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat