Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C oblačno Předplatné LN
5. dubna 2014 10:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Štědrý sponzor ODS? Kadeřnice na mateřské, která žije v chatě

Nóvý předseda ODS Petr Fiala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nóvý předseda ODS Petr Fiala. | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Jedním z největších sponzorů ODS v loňském roce byla dvaadvacetiletá kadeřnice na mateřské dovolené Sabina Spálovská. Z výroční finanční zprávy strany vyplývá, že straně dala milion korun. Spálovská přitom nevlastní ani jedinou nemovitost a bydliště má v chatě na Kroměřížsku.

Ani ta jí však nepatří. Tisková mluvčí ODS Jana Havelková uvedla, že dar splňuje veškeré přísné interní předpisy a ODS ho přijala ve standardní bezhotovostní platbě, uvedla Mladá fronta Dnes.

Sabina Spálovská, nyní s novým příjmením Gajarská, se k daru nechtěla vyjadřovat. Jejím manželem je Jozef Gajarský, který podniká ve výrobě zdravotnických prostředků. Na dotaz, zda není skutečným dárcem on, deníku neodpověděl.

Psali jsme také:

"Pro mě je to nová informace. My bohužel nemáme prostředky ani možnosti ověřovat majetkové poměry dárců," řekl listu místopředseda ODS Martin Kupka. Předseda strany Petr Fiala komentář odmítl s tím, že v době daru ještě předsedou nebyl.

ODS podle své letošní výroční zprávy vybrala na darech 78 milionů korun. Primát nejštědřejšího dárce drží Jiří Kubů z Brna s dvěma a půl miliony korun. Strana loni získala celkem 281 milionů korun. Kromě darů a příspěvků od členů v kolonce příjmů uvedla státní příspěvek na činnost ve výši 84,6 milionu korun. Na volební výdaje získala ODS od státu 38,4 milionu. Částečně i kvůli pádu Nečasovy vlády a předčasným volbám ohlásila ztrátu ve výši 14 milionů korun.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!