Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemanův mluvčí Ovčáček není duševně v pořádku. Potřeboval by konzilium, pokračuje v kritice Hradu Stehlíková

Česko

  14:43
Mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka ostře kritizovala psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. „Opravdu není duševně v pořádku. Také by potřeboval lékařské konzilium. Ten člověk je mimo realitu,“ řekla Stehlíková v Rádiu Impuls.

Ovčáček na Twitteru podle ní šíří lži a nekoná ve jménu prezidenta Zemana ani jména České republiky. Stehlíková tvrdí, že prezidentův mozek je nenávratně poškozený a za hlavu státu teď komunikuje jeho okolí. Podle ní trpí prezident Miloš Zeman demencí a je dezorientovaný. 

Bývalá ministryně pro lidská práva také řekla, že by ji nevadilo, kdyby za svá slova čelila žalobě, kterou hrozí mluvčí Zemana Jiří Ovčáček. Podle ní by se alespoň u soudu ukázala pravda. 

„Vystoupil by soudní znalec z oboru neurologie a psychologie a potvrdil by, že pan prezident už je dva roky v tomto stavu,“ řekla Stehlíková. 

A zašla ještě dál, když prohlásila, že pučisté provádějí asistovanou sebevraždu tím, že Zemanovi poskytují alkohol v neomezeném množství.„Ten člověk neví, kolikátého je dnes a nepoznává okolí,“ řekla o Zemanovi Stehlíková v pořadu Benešovský Impuls.

Podle jejího názoru si zvykli na to, že je hlava státu v bezvědomí. Nerozlišují spánek od opilosti a kómatu. S pučisty se spolčil také premiér Babiš, který zneužívá současné situace, míní Stehlíková. Babiš podle ní hraje politickou hru.

Zemana znám, mohu být otevřená a říct toho ještě víc, prohlašuje Stehlíková

Mozek Zemana podle ní dlouhodobě poškozuje alkohol. Demence se u něj probudila ve spojení s potížemi s játry, míní. „Skláním se před prací lékařů, kteří odvádí špičkovou práci, aby zachránili Zamanův život. Ovčáček z toho dělá komedii, což je nedůstojné nejen k prezidentovi, ale i k jejich práci,“ řekla Stehlíková. 

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat