29. prosince 2015 11:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Stíhání Tykače v kauze CS Fondů je zastaveno. Chybí důkazy

Vrchní státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání Pavla Tykače. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrchní státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání Pavla Tykače. | foto: ČTK

PRAHA Vrchní státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání Pavla Tykače v kauze CS Fondů. Tykač byl obviněn z toho, že v letech 1996 až 1997 vyvedl z fondů aktiva za 1,2 miliardy korun. Trestní stíhání státní zástupce zastavil, protože chyběly důkazy, že skutek spáchal obviněný.

Zastavení trestního stíhání Pavla Tykače jeho obhájci očekávali. V obnoveném vyšetřování se podle nich noví svědci projevili jako krajně nevěrohodní. Šlo prý o skupinu podvodníků, kteří se snažili podnikatele neúspěšně vydírat. Tykačovi obhájci to uvedli v prohlášení, které v úterý ČTK zaslal jeho mluvčí Jan Chudomel. O zastavení trestního stíhání v kauze CS Fondů dnes informovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze.

„Po celou dobu vyšetřování jsem byl přesvědčen o bezdůvodnosti stíhání Pavla Tykače, kterému to přirozeně velmi komplikovalo jeho obchodní aktivity stejně jako rodinný život,“ uvedl Jan Kocina, jeden z Tykačových obhájců.

Průběh řízení

Tykač byl obviněn z toho, že v letech 1996 až 1997 vyvedl z fondů aktiva za 1,2 miliardy korun. Trestní stíhání státní zástupce zastavil, protože chyběly důkazy, že skutek spáchal obviněný. Tykačovo trestní stíhání bylo už jednou zastaveno, a to v roce 2008. V roce 2013 povolil Městský soud v Praze obnovu řízení, neboť po zastavení trestního stíhání obviněného vyšly najevo nové skutečnosti, které uvedli dříve nevyslechnutí svědci.

Noví svědci se podle Tykačových obhájců projevili jako krajně nevěrohodní, většina jich odmítla vypovídat a předložená písemnost se ukázala jako podvrh. Obhájci dodávají, že Vrchní soud v Praze celkem v šesti rozhodnutích o zrušení usnesení o zajištění Tykačova majetku a Nejvyšší soud ve dvou usneseních o zamítnutí stížností pro porušení zákona odmítly právní názor státního zástupce jako nesprávný. Použitelné důkazy vyhodnotily soudy jako neprokazující, že by Tykač obdržel byť jen část finančních prostředků z CS Fondů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!