Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štiplavý, takový má prý projev pro kongres

Česko

  10:19
PRAHA - Přijedu. Asi nepřijedu. Nakonec asi přijedu, protože se mě bojí Topolánek. Ještě nevím. Jako ze slavného monologu krále z Pyšné princezny nyní znějí z Hradu hlasy o tom, zda se prezident Václav Klaus zúčastní víkendového kongresu ODS, strany, kterou založil a s jejímž nynějším směřováním hluboce nesouhlasí.

Prezident Václav Klaus možná na kongresu přednese projev kritizující premiéra Topolánka. foto: Lidové noviny

Podle včerejších informací LN od několika dobře informovaných a na sobě nezávislých zdrojů nakonec prezident mezi občanské demokraty zavítá.

Přestože v oficiálním programu není jeho vystoupení výslovně zmíněno, píše se pouze o vystoupení „hostů a politických partnerů“. „Podle mých informací na kongres přijede v sobotu.

Zdrží se ale jen krátce, aby přednesl projev plný štiplavých narážek na předsedu Topolánka. Pak v rychlosti kongres opustí,“ sdělil jeden z dobře informovaných zdrojů LN. „Také jsem to slyšel, ten projev už má prý vesměs napsaný a nyní ho jen cizeluje a precizuje,“ dodal další.

Na Hradě včera mlžili. „Zatím není jisté, zda pan prezident na kongres pojede, není rozhodnutý. O žádném projevu nic nevím,“ řekl LN Klausův tajemník Ladislav Jakl.
Autoři:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat