Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stodolu, kde uhořeli koně, zapálila mladistvá dívka

Česko

  15:46
KROMĚŘÍŽ - Požár, při kterém 2. dubna v Hulíně na Kroměřížsku uhořeli čtyři závodní koně, údajně založila mladistvá dívka. Minulý týden přišla sama na policii a přiznala se. Kriminalisté ji obvinili z obecného ohrožení, za což jí v případě uznání viny hrozí až čtyři roky vězení.

Rozsáhlý požár zachvátil stodolu a ustájení koní. Zahynuli při něm čtyři sportovní koně foto: ČTK

Novinářům to řekli Vladimír Přikryl z kroměřížské policie a okresní státní zástupce Pavel Pukovec. Podle policie dívka zapálila slámu pod přístřeškem hospodářské budovy.

Psali jsme:

Koňská tragédie. Stáje prý někdo zapálil úmyslně

Plameny se následně rozšířily na celý objekt, kde bylo ustájeno celkem sedm koní plemene českého teplokrevníka. Tři z nich se majiteli podařilo zachránit, dva hřebci a dvě klisny však v troskách budovy zahynuli. Škoda na zvířatech byla vyčíslena na milion korun, stejná škoda vznikla shořením objektu.

Dívka si na mobil nafotila hořící stodolu
Podle Přikryla obviněná pravděpodobně zapálila slámu hořící cigaretou, kriminalisté prověřují i možné použití některé z hořlavých látek, například benzínu. Dívka prý při výslechu uvedla, že neví, proč objekt zapálila. "Zajímavostí je, že na svůj mobilní telefon pořídila tři fotografie hořící budovy a nahrála i krátký videozáznam," poznamenal Pukovec.

Dodal, že v minulosti již dívka byla stíhána poškození cizí věci, když údajně poškodila automobily a budovy státní i městské policie. I vzhledem k těmto okolnostem vzal soud obviněnou do vazby.

Psali jsme:

Požár v Hulíně vypukl nad ránem, plameny dosahovaly až 15 metrů. Majiteli se podařilo otevřít jen některá stání a zachránit tři koně, z nichž jeden byl popálen. Hasiči na pomoc zdrceným majitelům koní povolali svou psycholožku a členy psychosociálního intervenčního týmu. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření ohně na okolní objekty a uchránili tak majetek za 8,5 milionu korun.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat