Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Balcar 14.9.2020 8:24

Takže, když se děje něco negativního, a člověk z toho má negativní prožitek, tak problém není v dění, ale v jeho vnímání? Whaw!

Ještě, že pan psycholog není i politik. To by bylo předvolebním řešením: Prozac pro všechny.

J. Škodák 7.9.2020 19:12

Napsal jsem například a frustrace se projevuje ve zvýšené agresivitě také na silnicích. Když Češi prohrají např.důležitý zápas, tak sedněte do auta a za nedlouho to zjistíte, pokud nejste slepý a hluchý!

R. Vacek 7.9.2020 17:20

Snad právě proto, že víme, jak to dopadlo tam, kde se opatření nedělala, nebo dělala pozdě, jsme nemuseli čekat, až na tom budeme stejně.

Samozřejmě stejně jako jsou lidé, kteří začnou hasit oheň až tehdy, když je z něj pořádný požár, jsou i lidé, kteří by zasahovali proti viru až tehdy, když už bude všude. A kam vede rozdílný přístup je vidět už teď.

P. Čech 7.9.2020 17:12

Počet nakažených i mrtvých se časem snižuje u každé epidemie. To není argument. Relevantní argumenty prostě chybí a to jen proto, že jsme se s něčím podobným ještě nesetkali a nemáme tedy s čím srovnávat. nejde o nic jiného, než si to přiznat. Známá čísla hovoří za vše. V roce 2018 zemřelo v souvislosti s nákazou běžnou chřipkou cca 2000 lidí. V souvislosti s koronavirem dosud 436 lidí. Ve stotisícovém městě je vyhlašována epidemie se zákazem návštěv v nemocnicích při onemocnění chřipkou 2000 lidí. Při onemocnění v souvislosti s koronavirem 26 lidí je přikázáno nosit roušky , zakazuje se shromažďování lidí a pod. Co je tedy horší, koronavirus a nebo běžná chřipka? Kdo a proč tady pořádá eskapády, lidé a nebo stát?

P. Čech 7.9.2020 16:56

žádáni, aby složili svůj mandát. Všechno je to dáno anarchií, kterou naše ústava a zákony připouští.

P. Čech 7.9.2020 16:55

To, co předvádějí mnozí řidiči na silnicích není důsledek frustrovanosti, ale nevychovanosti a velmi nízkých trestů při porušování předpisů. Je to důsledek celkového společenského a politického systému, daného špatnou ústavou. Příklady jdou z nejvyšších míst. Politické strany a politici si dělají, co chtějí a nic jim v tom nebrání. Prezident, vláda, ministerstvo zahraničí nedoporučují předsedovi senátu oficielně cestovat na Tchaj-wan a on si tam prostě jede. Čl. 23, odst.3 říká "...svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu..." a poslanci svůj mandát vykonávají v zájmu svých politických stran.Čl. 26 ústavy říká "Poslanci a senátoři vykonávají svůj mandát osobně v souladu se svým slibem a nejsou přitom vázáni žádnými příkazy" a poslanci a senátoři jsou vázáni příkazy svých stran. Čl. 27, odst.1 říká "Poslance ani senátora nelze postihnout pro hlasování v Poslanecké sněmovně nebo Senátu nebo jejich orgánech" a poslanci, kteří hlasují podle svého slibu jsou ze svých stran vylučováni a

R. Vacek 7.9.2020 16:44

Samozřejmě se může jednat o náhodu, že v oblasti, kde nejdéle nechali šířit vir bez omezení, pomřelo nejvíc lidí. A naopak tam, kde zasáhli rychle, nebyl ani jeden diagnostikovaný, natož mrtvý s kovinem. Epidemiologové ale obvykle vycházejí z toho, že přijatá opatření vedou k omezení šíření infekce, bude méně nemocných a méně mrtvých. Dokonce i u nás se po zavedení karantény počet nakažených i mrtvých snižoval a po uvolnění zase roste. :-)

P. Čech 7.9.2020 16:33

Nikdo nemůže zodpovědně prohlásit jak by to dopadalo v té Itálii, kdyby tam žádné zásahy nedělali. Ani u nás. Zásahy se prostě udělaly a nikdo neví, bylo-li to dobře a nebo ne. Není s čím srovnávat. Je to stejné jako se SARS, MRES a pod. Tehdy se téměř žádné zásahy nedělaly a jak to dopadlo, víme všichni. Prostě se nic mimořádného nestalo.

J. Škodák 7.9.2020 14:28

Velmi dobré rady od psychologa, ale pro frustrované a vzteklé Čechy je to házení hrachu na stěnu, protože nemohu použít to biblické přirovnání o perlách. Frustrovaní lidé jsou často agresivní a je to v praxi vidět například v chování řidičů na silnicích Česka.

K. Stržanovský 7.9.2020 14:13

Nakaženého koronou neznám nikoho. Lidí s psychickými potížemi kvůli němu znám několik.

P. Čech 7.9.2020 12:56

Vykládejte to třeba panu Tomášovi (viz níže). Ono jde o nezodpovědnost lidí! Když každoročně přichází běžná chřipková epidemie, mnoho lidí se také chová nezodpovědně. Ikdyž mají příznaky, chodí dále do zaměstnání, do společnosti a pod. a viry roznášejí a šíří. Stejné je to i s tím Covidem. Pražáci prostě musí být v létě v Chorvatsku či v noci v barech a cucat brčkem alkohol z jednoho kýblu. Potom se nemohou divit, když onemocní. Takoví lidé bytostně potřebují socanský stát, který jim diktuje co musí dělat a jak se mají chovat. S tou uměle nafouknutou bublinou máte naprostou pravdu. Nafoukli ji svou nezodpovědnou hysterií novináři a televizní a rozhlasoví moderátoři. Podařilo se jim, jako ostatně v mnoha jiných případech vyvolat mezi ovčany paniku a hned jsme tam, kde být nechceme.

R. Vacek 7.9.2020 12:54

To je celkem zajímavé, protože protiepidemiologická opatření se přijímají právě proto, aby se omezilo, popřípadě zpomalilo šíření epidemie. Všeobecně je akceptováno, že tyto zásahy vedou k lepším výsledkům, než ponechání epidemii volný průběh. A že to má význam, se ukázalo třeba v Itálii, kde i přes pozdní zásah, se počet obětí koncentroval do několika oblastí (tam zemřelo za půl roku tolik, jako jindy za dva roky), zatímco jiné byly téměř nezasaženy a umíralo se tam stejně. Ukazuje to třeba intraktivní mapa v odkaze.

https://www.europeandatajournalism.eu/eng/News/Data-news/A-fraction-of-European-regions-account-for-a-majority-of-COVID-19-deaths

P. Čech 7.9.2020 12:45

Pod kontrolou nemají koronavirus nikde. Stjně tak jako i viry běžné chřipky. Pod kontrolou není ani SARS, MERS, ptačí či prasečí chřipka, ani nemoc šílených krav. Jsou to běžné, opakující se epidemie s téměř stejným průběhem. COVID 19 nijak zvláště nevybočuje. Jen novináři svou hysterií vyvolávají mezi ovčany paniku a to jen proto, že jim jejich politické strany neradí, co mají dělat. Ony na své ovčany nemají čas. Musí volně soutěžit.

J. Konečný 7.9.2020 10:16

Vzhledem k událostem posledních dnů by měl být v karanténě i premiér Babiš, že ? Ale není. Z toho mi vychází, že ani oni sami nebezpečnosti téhle rýmičky nevěří, dobře vědí, že jde o uměle nafouknutou bublinu. Proboha, už tu komedii ukončete. Kvůli kravině jste tisíce lidí přivedli do existenčních problémů.

R. Vacek 7.9.2020 9:07

Proto je rozumné nevymýšlet znovu kolo, ale podívat se, jak to dělají tam, kde mají vir pod kontrolou. A prostě to podle nich zkopírovat. Není žádná ostuda převzít to, co se osvědčilo. :-)

P. Čech 7.9.2020 9:04

Podle toho, co vidím na ulicích (podotýkám, že nikoliv v Praze) a jak se o věci vyjadřují běžní lidé, těch, kteří pokládají nošení roušky jinde než na operačním sále za nesmysl, rozhodně přibývá. Trump nosí roušku z jiných (volebních) důvodů. Chce být znovu zvolen a v USA je počet ovčanů ještě vyšší než u nás. Je tam významný volební elektorát, zmanipulovaný médii stejně jako i u nás. Trump si tak nemůže dovolit ztratit 30% hlasů, to by neměl naději být znovu zvolen. A proto nosí roušku, ikdyž má na její používání jiný než obecný názor.

R. Vacek 7.9.2020 8:42

No vidíte. I ten vámi zmiňovaný Trump už chodí s rouškou. A jak se tomu bránil. Těch, co pokládají roušku za nesmysl, stále ubývá - stejné to bylo s těmi, co věřili v placatost Země.:-)

S. Tomáš 7.9.2020 8:37

Názory, že jde jen strašení ze strany úřadů, jsou staré jako lidstvo samo. Při bombardování za války umírali většinou hrdinové, kteří nešli do krytu a vykřikovali, že sirény houkají jen kvůli udržení lidí v poslušnosti. zbytečných obětí byly potom desetitisíce.

Američané zpočátku pandemii podcenili, nyní, když poznali, že s koronem není legrace, mají roušky i v přírodě, kde daleko široko nikdo není.

P. Čech 7.9.2020 8:14

Tak,tak! Na jaře lidi děsil strach z neznámého, a toho mistrně využili novináři a jejich média. Okupováním 90% času "zpráv" a neustálým opakováním tehdy neznámé hrozby koronaviru vyvolali v lidech paniku. Svým hysterickým jednáním se tak ocitají daleko za hranicí lidskosti. Dnes již lidé poznali, že hrozba koronavirem není o nic horší než běžná chřipka a novinářské eskapády už nemají na lidi takový vliv. Dokonce se začínají objevovat racionální iniciativy, odmítající státní buzeraci rouškami. Zdá se, že toto vše vyšumí stejně jako tomu bylo v případě SARS, MERS, ptačí či prasečí chřipky a nemoci šílených krav. U toho všeho stála v počátcích WHO, kterou nedávno odmítl z rozumných důvodů financovat prezident USA Donald Trump.


ANALÝZA: Proč Čína v boji s covidem uspěla a Západ se zmítá v chaosu

Turisté se fotí na Velké čínské zdi. V Číně probíhají oslavy Zlatého týdne. (6.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zatímco Západ se potýká s druhou vlnou koronaviru, východoasijské země dokázaly virus porazit. Proč tomu tak je? Nejde...

Jsme rozvedení. Ještě nevím, zda se vrátím k dívčímu jménu, říká Koukalová

Gabriela Koukalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nepochopení, odsouzení. Konec vrcholové sportovní kariéry. Hledání práce. A ještě rozvod. Gabriela Koukalová (30) má za...

Dlouhodobý test Mazdy: karoserie se nám rozpadala před očima

Mazda 6 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Historie provozu této Mazdy sice dokládá, že prevence se vyplatí, ale některé chyby výrobce se napravit nedají....