Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Straka dovedl Plzeň k výhře

V předkole play off hokejové extraligy lépe začali Západočeši, kteří zdolali Třinec

PLZEŇ Hokejisté Plzně vstoupili vítězně do série předkola play off extraligy s Třincem, který zdolali 4:2. Dvěma góly se o výhru nad Oceláři postaral kapitán Lasselsbergeru Martin Straka, který se trefil v přesilovce i v oslabení. Tři asistence si připsal Tomáš Vlasák. Série na tři vítězná utkání pokračuje v pondělí opět v Plzni.

Plzeň-Třinec 4:2 Západočeši si v úvodu vytvořili převahu, snažili se častěji střílet na gólmana Vojtka, ale velké šance zápas v úvodu nenabízel. Až v 8. minutě domácí Tomas z dobré pozice zamířil vysoko. Potom začal hrozit i Třinec, především Malcovo nahození od modré čáry bylo nebezpečné.

V druhé části bylo před oběma brankami rušněji. Domácí otevřeli skóre při Polákově vyloučení, když se trefil Straka.

Po faulech Cartelliho a Matějovského se naskytla Ocelářům 110 sekund dlouhá početní výhoda, kterou 12 sekund před koncem prvního trestu využili. Od modré zamířil tvrdě a přesně Balej, který ve čtvrtek dostal svůj klub do předkola play off.

„Dvě třetiny jsme těžko překonávali výbornou obrannou hru soupeře a naráželi na vynikajícího Vojtka,“ chválil soupeře trenér domácích Pavel Hynek. „Svou roli hrála i nervozita, abychom zvládli první zápas doma,“ dodal.

Plzeň se dostala podruhé do vedení ve 43. minutě, kdy se trefil Kracík. Náskok pojistila Plzeň paradoxně při vyloučení Matějovského, protože do přečíslení dvou na jednoho se dostali Vlasák se Strakou, který přihrávku nahrávače večera zužitkoval.

Právě inkasovaný gól ve vlastní přesilovce a další dva v oslabení označil kouč hostí Břetislav Kopřiva za zlomové. „Utkání bylo vyrovnané, obě mužstva do něj dala hodně sil. Rozhodly přesilové hry, v kterých dal soupeř dva góly, a naše chyba, kdy dal soupeř gól při naší početní výhodě.

V 55. minutě se ještě Tomík postaral o dramatický závěr, ale při powerplay Oceláři jen inkasovali branku.

Branky a nahrávky: 27. M. Straka (Vlasák, Smrek), 43. Vostřák (Kracík, Vlasák), 50. M. Straka (Vlasák), 60. Kracík - 31. Balej (Vosátko), 55. Tomík (Polanský, D. Moravec).

Rozhodčí: Homola, R. Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1.

V oslabení: 1:0. Diváci: 6104. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1. Stav série: 1:0.