Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Straníka ze sídla vyhodil, mladé komunisty vítá

Česko

PRAHA Zatímco stranického kolegu středočeský hejtman David Rath (ČSSD) z budovy „svého“ úřadu vykázal, pro schůzování mladých komunistů má, zdá se, pochopení. Právě v budově úřadu Středočeského kraje se totiž tuto sobotu sejdou soudruzi a soudružky z řad „komsomolců“ .

V sídle hejtmana Davida Ratha (ČSSD) se mladí komunisté chtějí poradit „o detailech teoreticko-politické konference u příležitosti 90. výročí založení KSČ“.

„Vážené soudružky, vážení soudruzi, dovolujeme si vás pozvat na poradu pořadatelů Pražských teoretickopolitických konferencí, která se bude konat v sobotu 12. března 2011 od 10.00 hodin na Středočeském krajském úřadě,“ stojí na pozvánce na akci mladých komunistů, na kterou jako první upozornil deník Právo.

Komunisté se chtějí zabývat především referátem poslance Stanislava Grospiče (KSČM) a šéfa stalinistického Svazu mladých komunistů Československa Lukáše Kollarčíka. Oba mají přednést referáty na teoretickopolitické konferenci k výročí vzniku KSČ.

O ničem nevím, brání se Rath Rath se tak dostal do prekérní situace. Když loni v listopadu vykázal z úřadu Asociaci krajů, která se zde dříve scházela a kterou vede Rathův sok Michal Hašek (ČSSD), vysvětloval to totiž tím, že kraj tyto prostory potřebuje. Nyní se ukazuje, že třeba mladí komunisté se v budově scházet mohou.

A celá situace je ještě pikantnější tím, že hejtman řídí úřad právě s podporou KSČM. Podle něj jsou „spolehliví, seriózní, věcní“ a spolupráci s nimi podporuje. Na rozdíl od ODS prý neohrožují demokracii. „O žádné konferenci jsem nevěděl,“ brání se pro LN Rath. „Já s tím nemám a nechci mít nic společného,“ dodal s tím, že na sobotní poradu komunistů se rozhodně podívat nepřijde. Podle něj jde pořádání takovýchto akcí plně za ředitelem úřadu, který rozhoduje, co se v budově děje.

***

Poznámku k tématu čtěte na straně 12

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!