Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Strany přerušily kampaně

Česko

PRAHA Parlamentní strany počítají škody, způsobené čtvrtečním rozhodnutím Ústavního soudu.

Už během včerejška politici začali vyjednávat s poskytovateli reklamy o odložení výlepů a snaží se také odsunout některé kontaktní akce.

Až na zelené, kteří neinvestovali do billboardů, se posunutí voleb nejmíň o měsíc všem dost prodraží. Strany proto nyní čekají na novou dohodu o konání voleb, aby si byly jisty, k jakému datu mají kampaň směrovat.

Politici ČSSD tvrdí, že nyní v kampani zvolní, aby mohla vygradovat těsně před hlasováním. „Kampaň se odvíjí od politického rozhodnutí termínu voleb. Potřebujeme vědět, zda nejsme jediní, kdo si je přeje,“ prohlásil předvolební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík.

I ODS má připravený alternativní scénář. Podle šéfa kampaně Ivana Langra už strana „přeprogramovala“ svou předvolební kampaň. ODS však podle něj na rozdíl od jiných stran příliš nesází na billboardy, a tak prodloužení pro stranu nebude znamenat zásadní finanční zatížení.

Výhodou ODS podle Langra je, že s ostrou kampaní začali až v září. Cenu za její prodloužení o čtyři týdny odhadl na několik desítek milionů korun. „Náklady nebudou malé, ale ani dramatické. Je velká flexibilita ze strany majitelů novin a dalších nosičů reklamy. Co bylo zamluveno se dá přebookovat nebo zrušit,“ podotkl. TOP 09 spustila kontaktní kampaň minulý týden, část billboardů už nechala vylepit o prázdninách. Nyní se manažer Jaroslav Poláček chystá vyjednávat s agenturami odložení dalších sad. „Budu se je pokoušet přemluvit, vědí, že naší vinou nová situace nevznikla,“ řekl ČTK. Ekonomický problém podle něj odložení termínu voleb bude, straně nicméně stále chodí příspěvky od sponzorů, do kampaně plánovali vložit zhruba 30 milionů, zatím shromáždili 28 milionů korun. V kontaktní kampani nyní podle něj TOP 09 zvolní, aby mohla zesílit, až bude správný čas.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!