Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozbitá výloha Hiltonu, děti v ohrožení. Strážníci honili prase přes půl Prahy

Česko

  14:49
PRAHA - Pražské ulice zažily v neděli dopoledne netradiční honičku. Strážníci pronásledovali přes půl metropole divoké prase, které přeplavalo Vltavu, rozbilo výlohu pětihvězdičkového hotelu Hilton, ohrožovalo chodce a zranilo jednoho z městských policistů.
Divočáci (ilustrační foto).

Divočáci (ilustrační foto). foto: Shutterstock

"Až po dvou hodinách běhu a třech uspávacích injekcích se podařilo zvíře zklidnit a odchytit," popsala závěr divoké honičky s divokým prasetem Milena Bližňáková z pražské městské policie.

Vše začalo v  neděli v 9:15, kdy tísňová linka přijala volání, že z ostrova Štvanice plave přes Vltavu divoké prase směrem ke karlínskému břehu. Ještě předtím, než hlídka dorazila na místo, ozvala se ochranka z hotelu Hilton. Hlásila, že tam zvíře rozbilo výlohu a běželo na Těšnov. Podle dostupných informací minulo prase bez povšimnutí budovu Ministerstva zemědělství a štrádovalo si to do ulice Na Poříčí. Ani tam jeho divoká cesta metropolí neskončila. Odtud se vypravilo na Žižkov a přes Vršovice až do Strašnic (Lidovky.cz z údajů městské policie sestavily přesný popis cesty - viz mapa).

Prase uspala až třetí injekce

"V Praze 10 se odehrál velký boj o zdraví kolemjdoucích, strážníků i prasete. Když totiž strážníci z Prahy 10 prase uviděli, zrovna se rozběhlo proti ženě s kočárkem. Díky duchapřítomnosti jednoho ze strážníků se ženě ani dítěti nic nestalo. Zahradil totiž praseti cestu motocyklem," vylíčila Bližňáková. Prase podle všeho honilo hned několik hlídek strážníků. Na několikakilometrové trase se postupně vystřídali příslušníci městské policie z Prahy 2, 3 a 10. Zvíře si předávali podle toho, do jakého rajónu si zamířilo.


Zvětšit mapu


Vystresované prase se dostalo až do strašnické ulice U Nových vil, kde vběhlo na zahradu jednoho z domů. Tam pracovali dělníci, kteří před sviní vyšplhali na lešení. "Jeden ze strážníků ale takové štěstí neměl a prase jej třikrát napadlo," uvedla Bližňáková. Jak napadení vypadalo, neupřesnila, ale přidala další detaily. "Prase pak udělalo chybu a otočilo se hlavou od napadeného strážníka, který jej tak mohl zalehnout," doplnila Bližňáková. Na zvíře se vrhli také další strážníci a policisté. I oni ho zalehli a zamotali do pletiva, který leželo opodál. Odchytová služba musela k uklidnění čtyřnohého běžce použít tři uspávací injekce. Poté prase převzali pracovníci Lesů hlavního města Prahy. 

U krčské nemocnice je možné potkat muflony

Podle Bližňákové sice lesní zvěř do velkoměsta čas od času zabloudí, nestává se ale tak často, aby strážníci pronásledovali zrovna kance. Spíš chytají srnce či bažanty. Nedávno při povodních zachraňovali srnku. Některým zvířatům městský ruch nevadí. Stádečko muflonů je například možné potkat u krčské nemocnice.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat