13. října 2016 22:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Středočeská TOP 09 podpořila svého lídra Tisa, který ukončil jednání o koalici

Petr Tiso ukončil jednání o koalici ve středočeském kraji | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Tiso ukončil jednání o koalici ve středočeském kraji | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Krajský výbor středočeské TOP 09 ve čtvrtek večer schválil postup lídra Petra Tisa, který ukončil jednání o koalici v kraji. Středočeská organizace je jednotná, řekla novinářům po zasedání výboru předsedkyně středočeské TOP 09 Helena Langšádlová.

Vznikající koalici ANO, STAN, ODS a TOP 09 ve středních Čechách nepodporuje celý zastupitelský klub TOP 09, ale jen jeho část. Ze čtvrtečního jednání lídrů stran ve Sněmovně odešli krátce po jeho zahájení Tiso a dvojka na kandidátce Jan Jakob, za TOP 09 vyjednával pouze místopředseda středočeské TOP 09 Daniel Marek. Podle Jakoba a Tisa k tomu neměl mandát.

Marek se večerního stranického jednání nezúčastnil. „Budeme ho kontaktovat a sdělíme mu naše usnesení a věříme, že bude respektovat názor krajské organizace,“ uvedla Langšádlová.

Možnost koalice

Marek tvrdil, že má na své straně dva další krajské zastupitele TOP 09. Kromě Tisa a Jakoba jsou v klubu TOP 09 ještě Michaela Vojtová a Milan Schweigstill. „Pan kolega Schweigstill přišel na jednání, my jsme s ním dlouho diskutovali a bude zvažovat, jak se rozhodne,“ uvedla Langšádlová. Vojtová se jednání výboru stejně jako Marek nezúčastnila.

Případná koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů za TOP 09 by měla v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 44 křesel. ANO má 16 mandátů a STAN o jeden méně. ČSSD získala 11 křesel, ODS deset, komunisté osm a TOP 09 pět.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!