14. března 2019 11:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Střelba do aut na moravské dálnici? Několik řidičů má kulaté díry v předním skle

Prasklé přední okno, které řidiči na silnici u Frýdků-Místku, způsobil neznámý... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prasklé přední okno, které řidiči na silnici u Frýdků-Místku, způsobil neznámý... | foto: Facebook Radary a nehody na Třinecku a širokém okolí

PRAHA Několik řidičů, kteří v uplynulých dnech absolvovali cestu po dálnici u Frýdku-Místku, stihla stejná nepříjemná zkušenost. Na sociálních sítích tvrdí, že kdosi střílel na přední skla jejich aut. Situací se již zabývá policie. Zatím není jasné, zdali šlo skutečně o střelbu ze zbraně či praku, nebo pouze shodu okolností.

„Na dálnici Frýdek-Těšín kolem 17. hod si tak jedu a najednou prásk do čelního okna,“ napsal na sociální síti Facebook jeden z uživatelů. Příspěvek doplnil fotkou, na níž je patrná díra ve skle kulovitého tvaru.

„Kámen to určitě nebyl. Nikde žádné auto ani vpředu, ani v protisměru. Důlek má přesně kulatý tvar. Tak si myslím, že někdo střílel, řekl bych z malorážky, buď na auta, nebo náhoda,” popsal řidič dále.

Patrně přitom není jediný s touto zkušeností. O identický zážitek se v komentářích podělili i další uživatelé. Také přední sklo jejich auta bylo na totožném dálničním úseku zasaženo neznámým předmětem.

„Stejný čas, stejná díra, stejné místo,“ zmínil další ze šoférů.  „Přesně toto se stalo i manželovi, když jel z práce domů,“ přidala uživatelka. Možný pachatel měl podle výpovědí motoristů útočit z přemostění u výjezdu na Dobrou a nedaleký Hnojník.

Policie žádá o pomoc

Prvně zmiňovaným incidentem se již zabývá policie. „V současné době prověřujeme oznámení o údajné střelbě na dálnici č. I/48 ve směru na Český Těšín,“ řekla serveru Lidovky.cz frýdeckomístecká policejní mluvčí Eva Michalíková.

„Jsme ve fázi, kdy zajišťujeme důkazy a vyslýcháme svědky, případně poškozené osoby,“ dodala posléze s tím, že střelbu v tuto chvíli nelze potvrdit ani vyvrátit.

Strážci zákona proto v této souvislosti žádají lidi, kteří by mohli pomoct objastnit případ, případně další poškozené, aby se obrátili na bezplatnou linku 158.

rsaRobert Sattler

Najdete na Lidovky.cz