Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V budově střední školy pro handicapované na Kladensku se střílelo, dva lidé zemřeli

Česko

  20:47aktualizováno  1. dubna 9:49
V budově střední školy Euroinstitut pro handicapované v Neprobylicích na Kladensku se ve čtvrtek vpodvečer střílelo. Policisté našli na místě dva zastřelené dospělé muže a střelnou zbraň. Podle kriminalistů jde o vraždu a následnou sebevraždu.

Případ prověřují kriminalisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Zemřeli dva muži ve věku 59 a 75 let. Podle několika zdrojů je jednou z obětí 59letýznámý lékař Leoš Středa. Střelcem měl být jeho známý, který pak zbraň obrátil proti sobě.

Oznámení přijali policisté na tísňové lince ve čtvrtek před 18. hodinou.

Na místo zamířili záchranáři včetně vrtulníku letecké záchranné služby. „Dvě osoby však utrpěly zranění neslučitelná se životem,“ konstatovala mluvčí záchranné služby Monika Nováková.

„Dva zastřelené muže našla osoba blízká v bytové jednotce střední školy Euroinstitut v Neprobylicích, která vzdělává handicapované studenty,“ řekla iDNES.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Redakce iDNES.cz kontaktovala s žádostí o vyjádření ředitelku školy Jarmilu Hejtmánkovou, ta však řekla, že případ nechce komentovat, jelikož není na místě a nemá o incidentu žádné bližší informace.

Ve čtvrtek to byl druhý případ úmrtí ve škole. Dopoledne zaútočil mačetou devatenáctiletý student střední školy v Praze 4 na jednoho z učitelů. Ten útok nepřežil. Pachatel z místa utekl, police ho zadržela po 13. hodině v Dolních Břežanech. Předpokládaným motivem činu byl spor mezi ním a pedagogem.

Euroinstitut v Neprobylicích je speciální školou zaměřenou na praktické vzdělávání klientů pobytových sociálních zařízení. Podle webu obce se v této škole mohou žáci s různým stupněm mentálního postižení vyučit v oboru úklid a výpomoc nebo absolvovat jednoletou či dvouletou praktickou školu s obory zaměřenými na košíkářství, péči o zeleň a jednoduché manuální práce.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče
Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče

Známá moderátorka Tereza Tobiášová miluje cestování, a proto její první kniha Terezina dobrodružství obsahuje historky o cestování, její zážitky i...

Mohlo by vás zajímat