15. srpna 2017 13:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chomutovský střelec, který zastřelil Roma, byl propuštěn z vazby. Stále je stíhán pro vraždu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 14Diskuse
Místo, kde k incidentu došlo. Lidé zapalují za postřeleného muže svíčky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místo, kde k incidentu došlo. Lidé zapalují za postřeleného muže svíčky. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

CHOMUTOV/PRAHA Muž, který koncem května v Chomutově zastřelil Roma, byl propuštěn z vazby. Podle státního zástupce již není důvod, aby střelec ve vazbě zůstával. Všichni svědci, které by mohl ovlivňovat, byli vyslechnuti. Muž bude nadále stíhán na svobodě, u soudu mu za vraždu hrozí až 20 let za mřížemi.

Útočník zastřelil Roma v sobotu 27. května. Podle některých svědků střelec na muže několikrát bez varování vystřelil, podle jiných jednal v sebeobraně, neboť usmrcený krátce předtím ohrožoval jízdou autem okolí, najížděl do lidí i zaparkovaných aut.

Jelikož se muž vzápětí k činu přiznal, policie jej obvinila z vraždy. Chomutovský okresní soud jej posléze poslal do vazby, aby nemohl ovlivňovat svědky. O jeho propuštění nyní informoval server Romea.cz.

„Mohu potvrdit, že jsem obviněného propustil z vazby, neboť jsem dospěl k závěru, že již nejsou dány vazební důvody,“ potvrdil serveru Lidovky.cz dozorující státní zástupce Vladimír Jan. „Již byli vyslechnuti všichni svědci, u nichž hrozilo, že by mohli být ovlivňováni,“ doplnil. Střelec bude nadále stíhán na svobodě pro vraždu, hrozí mu 12 až 20 let vězení.

Někteří mluví o popravě

Incident se odehrál ve tři hodiny ráno v Jirkovské ulici. Podle policie slyšel obviněný muž z ulice hluk. Když se podíval z okna panelového domu, uviděl dodávku, jejíž řidič boural do zaparkovaných aut a vozidlem najížděl do osob, které stály před domem na chodníku.

Bratr zastřeleného Dušan s psem Erem, který byl rovněž postřelen.
Na místě jsou stále zaparkované vozy, které řidič, před tím než byl zastřelen, naboural.

Muž ihned poté vyšel s legálně drženou zbraní před dům a na auto, které právě v té chvíli projíždělo kolem něj, začal střílet. Řidiče dodávky zasáhlo několik střel a utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Policisté střelce, který na hlídku na místě činu čekal a ke střelbě se doznal, poté zadrželi.

Výpovědi svědků incidentu se rozcházejí. Někteří mluví o tom, že střelec jednal v sebeobraně, jiní tvrdí, že jednal bezhlavě. „Žádný varovný výstřel. Bylo to hodně ran, to byla prostě poprava,“ citoval již dříve svědky server Info.cz.

rsaRobert Sattler
  • 14Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz