15. srpna 2017 13:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chomutovský střelec, který zastřelil Roma, byl propuštěn z vazby. Stále je stíhán pro vraždu

Místo, kde k incidentu došlo. Lidé zapalují za postřeleného muže svíčky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místo, kde k incidentu došlo. Lidé zapalují za postřeleného muže svíčky. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

CHOMUTOV/PRAHA Muž, který koncem května v Chomutově zastřelil Roma, byl propuštěn z vazby. Podle státního zástupce již není důvod, aby střelec ve vazbě zůstával. Všichni svědci, které by mohl ovlivňovat, byli vyslechnuti. Muž bude nadále stíhán na svobodě, u soudu mu za vraždu hrozí až 20 let za mřížemi.

Útočník zastřelil Roma v sobotu 27. května. Podle některých svědků střelec na muže několikrát bez varování vystřelil, podle jiných jednal v sebeobraně, neboť usmrcený krátce předtím ohrožoval jízdou autem okolí, najížděl do lidí i zaparkovaných aut.

Jelikož se muž vzápětí k činu přiznal, policie jej obvinila z vraždy. Chomutovský okresní soud jej posléze poslal do vazby, aby nemohl ovlivňovat svědky. O jeho propuštění nyní informoval server Romea.cz.

„Mohu potvrdit, že jsem obviněného propustil z vazby, neboť jsem dospěl k závěru, že již nejsou dány vazební důvody,“ potvrdil serveru Lidovky.cz dozorující státní zástupce Vladimír Jan. „Již byli vyslechnuti všichni svědci, u nichž hrozilo, že by mohli být ovlivňováni,“ doplnil. Střelec bude nadále stíhán na svobodě pro vraždu, hrozí mu 12 až 20 let vězení.

Někteří mluví o popravě

Incident se odehrál ve tři hodiny ráno v Jirkovské ulici. Podle policie slyšel obviněný muž z ulice hluk. Když se podíval z okna panelového domu, uviděl dodávku, jejíž řidič boural do zaparkovaných aut a vozidlem najížděl do osob, které stály před domem na chodníku.

Bratr zastřeleného Dušan se psem Erem, který byl rovněž postřelen.
Na místě jsou stále zaparkované vozy, které řidič, před tím než byl zastřelen,...

Muž ihned poté vyšel s legálně drženou zbraní před dům a na auto, které právě v té chvíli projíždělo kolem něj, začal střílet. Řidiče dodávky zasáhlo několik střel a utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Policisté střelce, který na hlídku na místě činu čekal a ke střelbě se doznal, poté zadrželi.

Výpovědi svědků incidentu se rozcházejí. Někteří mluví o tom, že střelec jednal v sebeobraně, jiní tvrdí, že jednal bezhlavě. „Žádný varovný výstřel. Bylo to hodně ran, to byla prostě poprava,“ citoval již dříve svědky server Info.cz.

rsaRobert Sattler