17. října 2016 8:35, aktualizováno  13:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Střílel po nás řidič Uberu, tvrdí taxikář. Noční spor řidičů skončil střelbou.

Taxi (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taxi (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

PRAHA Rozepři tří taxikářů v pražském Karlíně v noci na pondělí ukončila střelba jednoho z nich. Podle jednoho z účastníků konfliktu střílel řidič společnosti Uber. Podle policejního mluvčího Jana Daňka muž vystřelil z plynové pistole do vzduchu, zraněn nebyl ale nikdo.

Policejní hlídka střílejícího muže zadržela, nebyla mu však zatím sdělena žádná podezření z trestného činu. Policie odmítla konkretizovat u jaké společnosti pracovali.

Jeden z taxikářů ale kontaktoval server Lidovky.cz a tvrdil, že střelcem byl řidič služby Uber. Když byl jedním z taxikářů upozorněn, že vjel do zákazu vjezdu, vystoupil z auta, „vystřelil do vzduchu a začal klepat zbraní“ tvrdí taxikář.

Poté, co další řidiči taxislužby zavolali policii, nastoupil řidič Uberu do auta, začal na taxikáře najíždět a poté odjel. Podle policie byl následně zadržen v ulici Husinecká motorizovanými jednotkami.

Automobil řidiče/střelce z noci na pondělí. Taxikáři již neváhali jej polepit a...

Automobil řidiče/střelce z noci na pondělí. Taxikáři již neváhali jej polepit a propíchnout mu gumy.

Řidič Uberu podle svědka tvrdil policii, že měl strach, že mu taxikáři ublíží a proto použil výstražnou plynovou pistoli. Byl prý ohrožován pepřovým sprejem. To taxikáři popírají.

Policejní mluvčí nemohl jakékoliv z těchto infrormací potvrdit, jelikož jimi v době rozhovoru nedisponoval. „Co se mezi řidiči taxi stalo je v současnosti předmětem vyšetřování“ sdělil serveru Lidovky.cz mluvčí policie Jan Daněk.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz