Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stuchlík představil svou vizi Libeňského mostu, nad silnicí by rád viděl luxusní byty a park

Česko

  12:44
PRAHA - Kandidát ANO na pražského primátora Petr Stuchlík v pondělí na svém briefingu představil nový návrh stavby Libeňského mostu, na kterém pracoval architekt Jaromír Pizinger. Jejich vize spočívá v tom, že mimo tunelu pro dopravu na mostě bude stát bytový dům a park.

Návrh stavby Libeňského mostu kandidáta ANO Petra Stuchlíka a architekta Jaromíra Pizingera. foto: Hnutí ANO Praha

Most je od ledna uzavřen kvůli havarijnímu stavu, a metropole se rozhodovala, zda most opravit, nebo zbourat. Kandidát na pražského primátora Petr Stuchlík společně s architektem Jaromírem Pizingerem představili řešení.

Návrh stavby Libeňského mostu kandidáta ANO Petra Stuchlíka a architekta...
Briefing kandidáta za hnutí ANO v komunálních volbách v Praze Petra Stuchlíka,...

Architekt navrhl, aby na mostě stál dům s luxusními byty a na povrchu byla vysázena zeleň, což by nemělo překážet ve výhledu na pražské památky a podle Stuchlíka by dokonce nalákalo turisty, kteří by se chtěli podívat na neobvyklou stavbu. Dopravní spojení by vedlo přes tunel a prodej bytů by částečně financoval rekonstrukci mostu a stavbu nových domů.

Podle Stuchlíka a Pizingera se však zatím nejedná o projekt, ale o jejich společnou vizi a novou alternativu, která by mohla vyřešit spor o Libeňský most. Tímto návrhem chtějí také otevřít debatu o pražské architektuře a jejím vývoji.

Autor:

Mohlo by vás zajímat