7. května 2015 10:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Student udeřil učitele pěstí, ten skončil v bezvědomí

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Google mapsReprofoto

OLOMOUC Student Střední školy polytechnické v Olomouci napadl učitele. Udeřil ho pěstí do obličeje, napadený po útoku upadl do bezvědomí. Případ vyšetřují policisté, mladík je podezřelý z ublížení na zdraví a z výtržnictví. Řekla ve čtvrtek krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. Útočník byl po incidentu vyloučen ze školy.

Útok se odehrál na půdě školy v Rooseveltově ulici minulý týden ve čtvrtek, policie o něm informovala až tento čtvrtek. Student učitele napadl pěstí v odpoledních hodinách. „Napadený učitel po útoku upadl na zem a následně do bezvědomí. Tomuto incidentu byli přítomni dva svědci z řad žáků, kteří ihned přivolali pomoc. Učitel byl převezen rychlou záchrannou službou k ošetření do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí.

Útok potvrdil ředitel školy Aleš Jurečka. „Student napadl učitele odborného výcviku, který byl poté hospitalizován a nyní je v domácím léčení. V pondělí to řešila výchovná komise. Student je vyloučen, už není žákem naší školy,“ uvedl ředitel Jurečka. Podle ředitele školy měl student problémy již před tímto útokem. „Měl už podmíněné vyloučení ze školy, toto byla poslední kapka,“ dodal ředitel.

Útočník je ve věku mladistvého, policisté proto k incidentu nechce sdělovat bližší okolnosti.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz