22. listopadu 2014 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Štve vás prezident? Neházejte na něj vajíčka, pošlete mu radši vzkaz

Prezident Miloš Zeman. Opravdu si zaslouží vajíčkem? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman. Opravdu si zaslouží vajíčkem? | foto: ČTK

„Pan prezident je vždy připraven k dialogu se svými odpůrci,“ prohlásil jeho mluvčí poté, co Miloše Zemana 17. listopadu na Albertově vypískali protestující. Server Lidovky.cz se rozhodl dát prostor každému, odpůrcům i příznivcům - na speciální stránce Vzkaz prezidentu Miloši Zemanovi.

Motto stránky je prosté: Neházejte na prezidenta vajíčka, pošlete mu radši vzkaz. Prezidentův aparát po událostech na Albertově, které hlava státu označila za „ostudu České republiky“, vyzval Zemanovy oponenty ke slušné diskuzi. A vyzývá k ní i redakce serveru Lidovky.cz.

„Vzkazy budeme před zveřejněním procházet. Nechceme, aby se ze stránky stala stoka. Příspěvky obsahující vulgarity nebudeme publikovat,“ uvedl vedoucí serveru Lidovky.cz Radek Kedroň.

Článek - poutání Vzkazy prezidentovi

Stránka nemá být jen fórem pro Zemanovy odpůrce, slova podpory mu mohou poslat i jeho příznivci. Prvotní impuls nicméně přišel z Hradu. „Pan prezident je vždy připraven k dialogu. Ten na Albertově možný nebyl a je to škoda, protože přes ten hluk, který tam byl, přes ten pískot, nebylo možné například někomu udělit slovo. Já myslím, že pan prezident by se nerozpakoval udělit kterémukoli z demonstrujících slovo i v okamžiku, když probíhala ta slavnostní akce,“ postěžoval si tento týden Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Redakce se pokusí posléze získat na vážně míněné příspěvky i reakci prezidenta. „Věříme, že internet není médium plebsu, jak se leckdo mylně domnívá, a že z toho opravdu může vzejít oboustranně podnětný dialog,“ dodal za Lidovky.cz Kedroň.

Adresa stránky je www.lidovky.cz/vzkazy, můžete použít i zkrácenou verzi ldvk.cz/P6x

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz