„Možná to vypadalo jako snadný závod, ale opak je pravdou. Od úvodu jsem usiloval o co největší náskok, i těžké úseky jsem jezdil na hranu, byl to dobrý test před šampionátem. Ale celou sezonu jezdím ve světové špičce s Belgičany Albertem a Nijsem, teď jsem vlastně ,jen‘ prodal zkušenosti,“ pravil vítěz poté, co si po sólu od závěru prvního ze sedmi okruhů při průjezdu cílem plácl dlaní s šéfem své profesionální belgické stáje Fidea Hansem van Kasterenem.
„Poprvé se přijel podívat na náš šampionát, s ním i stájový trenér Danny de Bie. Byli zvědavi na nás i na trať, oba byli spokojení,“ dodal Štybar, kterého jako obvykle povzbuzovali i fanoušci z rodného Stříbra, kteří zaplnili autobus.
Spokojenost obou Belgičanů jistě pramenila i ze skutečnosti, že druhý dojel další „jejich“ jezdec Petr Dlask. „Byl to jeden z mých nejvydařenějších závodů v sezoně. Bylo velmi motivující, že jsme tady měli šéfy, předvedli jsme, že jsme doma nejlepší,“ povídal 33letý Dlask, jemuž úvod sezony příliš nevyšel. „Ale teď věřím, že forma půjde nahoru,“ dodal vicemistr světa z roku 2001, kdy medaili získal právě v Táboře.
Ve prospěch stájového kolegy a kamaráda se vyjádřil také Štybar. „Přál jsem si, abychom od začátku kontrolovali čelo spolu. Jet pohromadě, možná by Dlasky získal titul,“ řekl s vážnou tváří.
Hanušová má unikátní sbírku Štybar tak získal právo startovat další rok v dresu mistra republiky. „Je to fajn, reprezentuji tak Česko v Belgii. Ale raději bych v něm jezdil jen dva týdny a pak ho vyměnil za jiný,“ naznačil, jak moc touží po duhovém trikotu mistra světa.
Závod žen podobně suverénně ovládla Kateřina Hanušová Nashová, další česká naděje pro táborský světový šampionát. „Jela jsem vůbec první závod na sněhu a po běžeckém lyžování, horských kolech a duatlonu mám mistrovský titul ve čtvrtém odvětví,“ pochvalovala si závodnice, která žije v Kalifornii.