Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Štybar vyhrál prvně závod Superprestige

CYKLOKROS

DIEGEM Český cyklokrosař Zdeněk Štybar vyhrál poprvé v kariéře závod seriálu Superprestige. V belgickém Diegemu triumfoval před domácími Klaasem Vantornoutem a Svenem Nijsem. Třiadvacetiletý jezdec vybojoval první vítězství v sezoně s náskokem osmi sekund. „Vypadá to, že se mi forma vrátila. Tenhle úspěch mi dodá sebedůvěru,“ pochvaloval si. Vzestup naznačil už v pátečním závodu v Hofstade, kde dojel pátý. Štybarovi se povedlo soupeřům ujet a získal půlminutový náskok. „Mojí výhodou bylo, že když jsem nastoupil, nikdo za mnou nejel. Ale kdyby na tom byly nohy špatně, tak by se to nepovedlo,“ uvedl Štybar.

Výsledky: 1. ŠTYBAR 1:00:44, 2. Vantornout, 3. Nijs (oba Belg.), ...20. ZLÁMALÍK -2:36. Průběžné pořadí po šesti závodech: 1. Nijs 84 b., 2. Vantornout 82, 3. Wellens 73, ...7. ŠTYBAR a Peeters (Belg.) oba 34, 15. DLASK 21, 19. ŠIMŮNEK 7, 21. ZLÁMALÍK A BÍNA oba 6.