Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Suburbanizace Jak na ni?

Česko

PRAHA Stěhování obyvatel z velkých měst na jejich okraj se v Česku děje přibližně posledních patnáct let. Jde o přirozený proces, ke kterému dochází v městských centrech všude na světě.

Život v takzvaných satelitních městečkách však znamená nejen řadu výhod, jako je lepší bydlení nebo dotace pro obce, ale rovněž řadu nevýhod, o nichž lidé, kteří se sem stěhují, často ani nepřemýšlejí. Kromě nedostačující vybavenosti a služeb problémy vznikají například rozdílným životním stylem nových obyvatel a starousedlíků, ale třeba i narušením urbanistického rázu obce.

Občanské sdružení Agora Central Europe ve spolupráci s ABF – Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství se rozhodlo připravit konferenci s názvem Rozrůstání měst – řešení, nebo problém? Na ni se bude diskutovat o problémech současného dynamického rozrůstání se měst a obcí a o fenoménu zvaném suburbanizace. Konference začne ve čtvrtek 21. května od 9.30 v domě nadace ABF na Václavském náměstí v Praze a bude probíhat po celý den. Více informací včetně detailního programu naleznete na webových stránkách www.suburbanizacnikonference. cz

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!