Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
20. srpna 2013 9:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Suverenita Václava Klause? Kdepak, reaguje Bobošíková

Někdejší europoslankyně a šéfka strany Suverenita Jana Bobošíková při 'posledním zvonění' před sněmovnou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Někdejší europoslankyně a šéfka strany Suverenita Jana Bobošíková při 'posledním zvonění' před sněmovnou. | foto: ČTK

PRAHA Na české politické scéně se už řadu měsíců spekuluje o návratu Václava Klause do vysoké politiky. Podle zdroje deníku Právo se údajně chystá i nový politický subjekt, který by vznikl ze strany Suverenita. Nová strana by se pak měla jmenovat Suverenita Václava Klause. Nynější předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková však takové informace popřela.

Lidovky.cz: Deník Právo přinesl informaci, že se Václav Klaus hodlá zapojit do strany Suverenita, a to tak, že jí propůjčí i své jméno. Můžete potvrdit to, že vzniká Suverenita Václava Klause?

Bobošíková: Název Suverenita Václava Klause by se mi sice líbil, nicméně to opravdu nemohu potvrdit. Jediné, co mohu říci je, že pokud by se Václav Klaus rozhodl pro návrat do politiky, uděláme všechno pro to, aby tento návrat byl úspěšný. Také jednoznačně říkáme, že buďto do chudoby a nesvobody, nebo s Klausem. My se jednoznačně přikláníme k tomu s Klausem.

Jednáte s panem Klausem?
S panem Klausem jsme dlouhodobě v kontaktu, ale žádné jednání, na kterém bychom si řekli, že jdeme společně do politiky, nebo že přejmenováváme stranu, skutečně neproběhlo.

Klaus se do politiky nevrátí, říká Jakl

Václav Klaus je v současné době v Makedonii, s dalším postupem se prý čeká se na jeho návrat z návštěvy. Dlouhodobý spolupracovník Klause Ladislav Jakl ale jakékoli úvahy o návratu bývalého prezidenta do politiky popřel. Více čtěte ZDE.

Neměla byste s problém s tím, že by se Suverenita Jany Bobošíkové nově personifikovala s Václavem Klausem?
Personifikace strany s Václavem Klausem by mi nevadila. On je jedním z mála politiků, které jsem ochotna následovat a kterému věřím. 

Jednáte s někým z ODS?
I s lidmi z ODS navazujeme kontakty dlouhodobě, jelikož někteří z nich jsou názorově spřízněni se Suverenitou a snažíme se s nimi vytvořit společný postup. V současné době jednání vrcholí a pokud v úterý dojde k rozpuštění sněmovny, budou konkrétní jména oznámena v nejbližších dnech. Jednáme například s panem poslancem Michalem Doktorem.

Máte zvolený nějaký postup pro případné předčasné volby?
Pokud budou vyhlášeny předčasné volby, Suverenita do nich půjde s tím, že se bude snažit vytvořit co nejširší okruh spřízněných lidí, abychom dokázali oslovit co nejvíce voličů. Pana Václava Klause rozhodně přemlouvat nehodlám, podpoření Suverenity je na něm."

Kdo je Suverenita?

Suverenita - Blok Jany Bobošíkové je malá neparlamentní strana, která vznikla v roce 2011 a v poslední době kandiduje do všech voleb. Její hlavní tváří je předsedkyně Jana Bobošíková, která je bývalou moderátorkou.

vsvVěra Svobodová
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Hra o trůny je jedním z nejvíce nelegálně stahovaných seriálů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

Hra o trůny je jedním z nejvíce nelegálně stahovaných seriálů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Hra o trůny je jedním z nejvíce nelegálně stahovaných seriálů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...