Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svátek radikálů a policejních manévrů

Česko

PRAHA Prvomájové oslavy budou v Praze velmi pestré. Vedle zamilovaných dvojic a politických stran se do ulic vydají také extremisté.

Na ně dohlédne téměř tisícovka policistů i na koních, policejní vrtulník a psi. Na Vltavě budou připraveny dva čluny. Policie neplánuje žádná dopravní omezení nebo uzavírky.

V deset hodin se na náměstí Jiřího z Poděbrad setkají příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti. Podle internetových stránek tohoto uskupení je už na akci přichystaná hudební produkce. S projevy pak vystoupí někteří řečníci.

Dav pravicových radikálů se také vydá na pochod po Vinohradské třídě do centra města na Můstek. Jejich anarchističtí rivalové budou k protestům připraveni ve 12 hodin na náměstí Republiky. Shromáždění pořádá Československá anarchistická federace.

Z náměstí se anarchisté odeberou na Střelecký ostrov. Tam ve 13 hodin začne třetí ročník festivalu May Day.

Které akce jsou „rizikovější“, policie neprozradila Policie některé akce vyhodnotila jako rizikovější. Nechtěla ale prozradit, které to jsou. „Nemůžeme být konkrétnější, uvidíme, co se bude dít na místě,“ řekla LN pražská policejní mluvčí Iva Miklíková. Politické strany se 1. května také tradičně scházejí, většina z nich už má své oblíbené místo.

V devět hodin mají sraz u Křižíkovy fontány na Výstavišti komunisté. ODS pořádá prvomájovou akci od 14 hodin na Petříně. ČSSD bude mít své stánky na náměstí Míru.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...