Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svěrkoš vyráží zachránit Sochaux

Česko

Fotbalová liga přichází o jednu ze svých ozdob. Útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš, král ligových střelců minulého ročníku, míří do francouzského Sochaux.

PRAHA V sobotu se fotbalový reprezentant Václav Svěrkoš s FC Sochaux definitivně dohodl na podmínkách smlouvy na tři a půl roku. Baník by měl podle neoficiálních informací na prodeji hráče vydělat zhruba dva miliony eur (přes 51 milionů korun). „Plácli jsme si a jsem rád, že je to za mnou,“ uvedl pětadvacetiletý forvard na webových stránkách Baníku Ostrava.

Hráčem Sochaux, klubu tonoucího u dna francouzské ligy, se stane 1. ledna příštího roku.

Do Francie zamířil Svěrkoš v doprovodu zástupců klubu ve čtvrtek. Na podmínkách přestupu se kluby i hráč domluvili během třídenní inspekce, kterou Svěrkoš v doprovodu svého agenta Gerharda Pöschnera a zástupce Baníku Tomáše Petery v Sochaux absolvoval.

„Z návštěvy klubu a prohlídky města mám jenom výborné dojmy. Přesvědčil jsem se na vlastní kůži, že v Sochaux všechno funguje na vysoké úrovni. Problémem je jenom současné postavení v tabulce, ale kdybych nevěřil, že na jaře soutěž zachráníme, vůbec bych do Sochaux nešel,“ řekl Svěrkoš.

I kdyby však Sochaux sestoupilo, Svěrkoš se výkonnostního propadu bát nemusí. Součástí připravené smlouvy je výstupní klauzule, podle níž bude útočník v případě sestupu volným hráčem. „Já jdu ale Sochaux pomoct k záchraně. Nerad bych z klubu odcházel za takových okolností,“ uvedl Svěrkoš.

Po roce a půl v Ostravě se tak Svěrkoš znovu vrací do zahraničí. Kanonýr, který do Baníku přišel loni v létě restartovat svou uvadající kariéru po nevydařeném závěru angažmá v Borussii Mönchengladbach, na Bazalech znovu ožil a během svého posledního působení za tým nastřílel v 38 ligových zápasech 22 gólů.

Hlavní cíl: proměňovat šance Sochaux je po Mönchengladbachu, Hertě Berlín a Austrii Vídeň jeho čtvrtým zahraničním klubem. „Francouzská liga je nepochybně kvalitní. V poslední době jsem ji sledoval a vím, že v ní hrají velmi silné týmy, a nejsou to jen Lyon, Marseille nebo Bordeaux. Ani Sochaux nehrálo špatně v zápasech, které jsem viděl, jen neproměňovalo šance,“ dodal Svěrkoš.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...