Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Witowská a Bartošová přecházejí do Aktuálně, budou dělat videorozhovory

Moderátorka Světlana Witowská foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Bývalé moderátorky České televize Světlana Witowská a Linda Bartošová přecházejí do mediálního domu Economia. Novinářky budou moderovat video rozhovory na zpravodajském webu Aktuálně.cz. Server ve čtvrtek oznámil, že od nového roku hodlá rozšířit obsah o každodenní rozhovory s osobnostmi veřejné scény.
  18:44

Nová koncepce videoobsahu se na stránkách Aktuálně.cz naplno projeví na začátku roku 2023. Cílem změn, jejichž součástí je posílení editorského i produkčního týmu, je oslovit nové divácké skupiny, uvedl server. Současně s posílením tvorby vlastního videoobsahu omezí Economia přebírání produkce od externích partnerů.

Witowská působila v ČT více než dvacet let. Diváci ji vídali ve zpravodajských relacích Události, Události, komentáře a Interview ČT24 nebo při prezidentském duelu v roce 2018 mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.

Witowská před dvěma lety oznámila, že z časových důvodů končí v hlavních zpravodajských pořadech ČT, tedy v Událostech a v Událostech, komentářích. Rozhodla se více věnovat rodině a vrátila se k moderování podvečerního pořadu Interview ČT24. O odchodu Witowské informovala ČT počátkem září na Twitteru.

Bartošová působila ve zpravodajství veřejnoprávní televize osm let. Nejprve pracovala v zahraniční redakci, od loňského podzimu do ledna působila v moderátorském týmu Událostí a Událostí, komentářů.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat