Čtvrtek 26. listopadu 2020svátek má Artur 2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Svoboda: Do TOP 09 nejdu, Šťastný se jen pokouší rozbít ODS

Bohuslav Svoboda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohuslav Svoboda. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Co stálo za odvoláním šéfa pražského dopravního podniku Vladimíra Liche? Podle pražského zastupitele a poslance Borise Šťastného to byl prý důsledek mocenského boje Bohuslava Svobody a jeho blízkých. "To je absolutní nesmysl," říká primátor v rozhovoru pro Lidovky.cz.

LN Jak vnímáte prohlášení vašeho stranického kolegy Borise Šťastného, že odvolání šéfa pražského dopravního podniku Vladimíra Liche je důsledkem mocenského boje mezi vámi a vašimi blízkými?
Dnes už se na všechna prohlášení pana Šťastného těším, protože takovou sbírku nesmyslů, které on říká, to je snad opravdu jen pro zasmání. Někdy mám pocit, jestli on nebydlí v jiné zemi. To, co říká, je tak v příkrém rozporu s děním v ODS, že se skutečně obávám, že je to dnes člověk, který je úplně mimo. Jeho prohlášení je třeba brát jako humorné příběhy.

ČTĚTE TAKÉ:

LN Nebylo tedy jmenování Liche vaší jednostrannou akcí ve spolupráci se Zdeňkem Tůmou z TOP 09?
To je naprosto absurdní. To, jak byl pan Lich do funkce jmenován, je známé. Výběrové řízení bylo předem rozkryté, aby se předešlo tomu, že by se tam někomu podařilo někoho vnutit. Pan ředitel byl jmenován jako krizový manažer na dobu půl roku až roku a pak bude v klidu výběrové řízení. To, co je zásadní a co bych chtěl konstatovat, je, že tyto řeči pana poslance Šťastného nemají žádný vliv na to, co děláme. A v koalici dodržujeme, co jsme slíbili v programovém prohlášení.

Šéf pražské ODS Boris Šťastný (vlevo) a pražský primátor Bohuslav Svoboda na jednání pražského zastupitelstva.

Šéf pražské ODS Boris Šťastný (vlevo) a pražský primátor Bohuslav Svoboda

LN Co je podle vás za odvoláním Liche z čela dopravního podniku?
Když sledujeme vývoj celého příběhu, jak byl zrušen forenzní audit, že byl zamezen přístup lidem, kteří ho dělali. Vše následovalo bezprostředně potom, co pan ředitel naplnil svůj úkol a pokusil se napravit všechny ztráty a penězovody, které z toho podniku odtékaly. Já neumím říct nic jiného, než že takováto vazba je podivná.

LN Hodláte nadále spolupracovat s vaším náměstkem Josefem Noskem (ODS)?
Nosek je bezesporu organizátorem toho, co se nyní děje. Je to věc, kterou si s ním budu skutečně velmi zásadně a principiálně vyjasňovat.

LN Necítíte se jako někdejší primátor Jan Kasl, který také neměl podporu strany a nakonec rezignoval a z ODS odešel?
Ne, necítím. S ODS jsem velmi úzce spojen. V tuto chvíli jsem přesvědčen, že podporu mám. Má situace je úplně jiná než primátora Kasla, za mnou ODS stojí a já stojím za ODS.

LN Není tedy pravda, že v kuloárech tvrdíte, že z ODS odejdete?
To je absolutně mimo realitu. Taková věta nezazněla, ani nikdy nebyla taková úvaha. To je snaha pana poslance se mě zbavit, izolovat mě a šířit tyto nepravdy. Na jednu stranu mě to nutí k úsměvu, jak je směšná, na druhou stranu to ale vnímám jako pokus o rozbití ODS. A to by si měl pan Šťastný velmi rozmyslet, co udělá.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!