Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN
24. února 2015 8:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Svoboda míří před imunitní výbor. Vyjádří se ke smlouvě s Láskou

Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda | foto: MAFRA: Petr Topič

PRAHA Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) se v úterý vyjádří před členy mandátového a imunitního výboru k okolnostem uzavření smlouvy s advokátem Václavem Láskou. Policie chce kvůli ní obvinit Svobodu z nedbalostního porušení povinnosti při správě cizího majetku.

O Svobodově případném vydání k trestnímu stíhání by měla Sněmovna rozhodnout na březnové schůzi.

Svobodu už policie stíhá v kauze pražské karty opencard. Nynější policejní žádost se týká smlouvy, podle níž nynější senátor Láska (za Stranu zelených) zpracovával pro město právní analýzu problematických smluv pražského dopravního podniku. Někdejší primátor ji podepsal bez projednání v městské radě, plnění bylo kolem milionu korun. Svoboda si za svými tehdejšími kroky stojí.

PSALI JSME:

Cílem smlouvy s advokátem Láskou bylo vypracování analýz deseti zakázek dopravního podniku od roku 2007 do jara 2012. Podle Láskovy analýzy tehdy v podniku fungovala organizovaná zločinecká struktura, která připravovala pro podnik nevýhodné smlouvy. Vznikla údajně škoda v řádech stamilionů korun.

Lidovky.cz, ČTK