Sobota 17. dubna 2021svátek má Rudolf 6 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Svoboda není tajemníkem KSČ, bobříka držet nebudu, ohradil se Šťastný

Poslanec ODS Boris Šťastný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanec ODS Boris Šťastný | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Výzva pražského primátora Bohuslava Svobody, který v anketě serveru Lidovky.cz radil spolustraníkům Borisi Šťastnému a Tomáši Hrdličkovi, aby drželi bobříka mlčení, se minula účinkem. Jen pár hodin po zveřejnění ankety se proti Svobodovi ostře vymezil Boris Šťastný. Primátorovi vzkázal, aby si nepletl funkci předsedy KSČ a pražské ODS a zmínil také Svobodovu šedou eminenci Marka Hanče.

Lidovky.cz: Budete držet 'bobříka mlčení', jak si přeje primátor Svoboda?
Bobříka mlčení jsem držel až do doby, než se ODS pod vedením pánů Nečase a Svobody dostala na pokraj zkázy. Za mého vedení jsme volby v Praze vyhrávali. Že mě primátor chce umlčet považuji spíše za nepochopení doby. Svoboda není tajemníkem KSČ, ale předsedou pražské ODS.

Lidovky.cz: Nemyslíte si, že primátor má ze své funkce uvnitř ODS větší mandát pro mediální vyjádření?
Jsem sice bez stranické funkce, to ale neznamená, že se nechám zastrašit a zahnat do kouta. Tohle je odklon od pravicové politiky. Z ODS se vytrácí demokracie. Podle mě není možné spolustraníkům nařizovat, aby drželi bobříky. Navíc když je primátor jedním z hlavních viníků situace, ve které ODS je.

Lidovky.cz: Jak se na propadu preferencí ODS Svoboda podílí?
Nedisponuji armádou právníků, kterým pan Svoboda dává na pražském magistrátu zakázky bez výběrových řízení. V mém předpokoji nesedí chobotnice v podobě pana Hanče, trafikanta na výplatní listině bulharského ČEZu. Spolu s jeho kolegou Janem Veverkou mu zajišťují mediální podporu.

Nový šéf pražské ODS Bohuslav Svoboda a bývalý šéf Boris Šťastný

Nový a bývalý šéf pražské ODS - Bohuslav Svoboda a Boris Šťastný

Lidovky.cz: Zmínil jste osobního tajemníka primátora Svobody Marka Hanče, jaká je jeho role na magistrátu?
Marka Hanče zmiňuji záměrně právě proto, že on, narozdíl od Tomáše Hrdličky, nikdy nebyl nikam za ODS zvolený ani jmenovaný, přesto bez jakéhokoliv mandátu ovlivňuje politiku pražské ODS. Nerozumím tomu, proč pan Hanč sedí v předpokoji pana primátora a určuje, s kým se pan primátor sejde nebo nesejde. Hanč tím spoluurčuje politiku ODS v Praze. Já nevím, proč se nestal transparentním zaměstnancem... Třeba proto, že nechce podléhat zákonu o střetu zájmů a nechce zveřejňovat své příjmy a chce být šedou eminencí.

Lidovky.cz: Myslíte si tedy, že Marek Hanč má na primátora Svobodu podobný vliv, jaký měl Roman Janoušek na Pavla Béma?
Po Praze se říká, že pan Marek Hanč a jeho blízký kolega Jan Veverka zařídí u Svobody cokoli. Přitom ani jeden z nich není úředníkem magistrátu a nepodléhá zákonu o střetu zájmů. Takovou netransparentnost nemohu podporovat. Svoboda by měl své chobotnice řádně zaměstnat, nebo jim zakázat vstup na radnici. To bych na jeho místě udělal já.

REAKCE TOMÁŠE HRDLIČKY:

O reakci na Svobodův výrok server Lidovky.cz požádal také druhého jmenovaného, Tomáše Hrdličku.

"V žádném případě nebudu reagovat na slova pražského předsedy ODS Bohuslava Svobody, neboť každému hlupákovi je jasné, že nejvíce škodí každé politické straně, když si její členové vzkazují něco přes média. Obecně si myslím, že ODS škodí například neschopnost dohodnout ve vládní koalici jméno předsedy NKÚ a to, že člen vedení ODS i pražské ODS pan Marek Benda v médiích obhajuje dohodu ODS s opozicí (ČSSD) na tomto jménu. Tak to skutečně náš volič nepochopí." napsal serveru Lidovky.cz Hrdlička.

Pražský podnikatel Tomáš Hrdlička

Pražský podnikatel a radní z Prahy 10 Tomáš Hrdlička.

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Žlutý záchranářský vrtulník (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Žlutý záchranářský vrtulník (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Žlutý záchranářský vrtulník (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!