7. září 2013 9:34, aktualizováno  12:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Svobodní parazitují na ODS. V kampani zneužili její heslo Volím pravici

Předseda Strany svobodných občanů Petr Mach. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda Strany svobodných občanů Petr Mach. | foto: ČTK

PRAHA Svobodným se povedl nečekaný kousek. Začali parazitovat na kampani ODS a zadarmo si přivlastňují její kampaň.

ODS se na billboardech rozhodla k odvážnému kroku. Její poutače zdobí pouze hashtag používaný na Twitteru, tedy něco jako klíčové slovo, které mohou uživatelé komentovat a přeposílat dál. Na billboardu stojí "#Volím pravici" a tradičního modrého ptáka ODS nahradil jiný modrý pták - logo Twitteru. Na billboardu naopak chybí jméno či logo ODS.

ČTĚTE TAKÉ:

Občanští demokraté však tento hashtag využívají minimálně, čehož si všimli Svobodní a v počtu zpráv s tímto klíčovým slovem stranu převálcovali. ODS se tak "anonymní" kampaň vymstila. Podle úřadujícího předsedy Martina Kuby je ale jasné, že "volit pravici, znamená volit ODS", protože je tradičním a osvědčeným zástupcem pravice.

ODS chybovala a neověřila si před spuštěním kampaně dostupnost domény volimpravici.cz. Tu měla od 31. 3. 2013 zaregistrovanou Strana svobodných občanů a nyní toho také náležitě využila. Po jejím zadání je uživatel odkloněn na jejich oficiální stránky.

Nová kampaň ODS.

Nová kampaň ODS.

Mediální odborník Daniel Köppl dříve varoval, že se podobná kampaň může ODS vymstít.  "Tato internetová komunita sociálních sítí je trochu jako gang," řekl. Jeho slova se rychle naplnila a kromě parazitování Svobodných si z kampaně začali dělat legraci i někteří uživatelé.

jzlJakub Zelenka, Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz