27. srpna 2009 18:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Svobodovi mohou občané důvěřovat, přesvědčuje české voliče Merkelová

Angela Merkelová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angela Merkelová | foto: AFP

PRAHA Německá kancléřka Angela Merkelevá podporuje KDU-ČSL, oznámili do světa lidovci. Čerstvě vyhlášená nejmocnější žena světa poslala Cyrilu Svobodovi dopis, v němž předsedu KDU-ČSL chválí.

"V České republice je třeba silného hlasu křesťanských demokratů. V Cyrilu Svobodovi máte lídra, který má velké zkušenosti a přesvědčivě reprezentuje naše společné hodnoty. Jemu mohou občané důvěřovat," píše v dopise německá kancléřka.

Podle Merkelové stojí KDU-ČSL a německá CDU na společném základu. "Ústředním bodem našeho programu je zájem o člověka. Právě v čase celosvětové hospodářské a finanční krize potřebujeme dvojí: hospodářskou rozvážnost a sociální odpovědnost," tvrdí Merkelová.

Lidovce podle jejich vlastního prohlášení podporuje i rakouský vicekancléř, ministr financí a šéf Lidové strany (ÖVP) Josef Pröll. "Vím, že KDU-ČSL pod vedením Cyrila Svobody má sílu a vůli sloužit své zemi," citovalo Prölla lidovecké prohlášení.

Svobodu podpora ze zahraničí těší. "Je to znamení hodnotového spojenectví a důvěry v politiku, kterou KDU-ČSL v České republice prosazuje," prohlásil lidovecký předseda.

Lidovky.cz

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.