Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: ‚Vila Milada už nemá šanci na záchranu‘. Symbol českého squattingu čeká demolice

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 10.5.2018 5:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Gramblička 9.5.2018 8:43

No konečně, to trvalo

J. Novák 10.5.2018 4:58

Jo, jo, a že to byla dřina tak douho to udržovat v neudržitelném stavu! Jsem zvědav, kolik stát zaplatí za to, že se o státem chráněnou památku nepostaral, tedy jakouže pokutu si sám sobě vyměří.

J. Nový 9.5.2018 7:00

"Objekt a hranici Troji a Libně od roku 1997 obývali squateři.

.

A to si ji za 20 let nedokázali opravit? :-)

R. Gramblička 9.5.2018 8:49

dobrá otázka.

J. Novák 9.5.2018 5:21

Když jsem tady v souvislosti s vystěhováním squaterů psal, že jejichpřítomnost alespoň zaručuje, že vila neupadne v zapomnění a nespadne, protože se o ni alespon trochu postarají, když už to nedělá vlastník, tak se zdejší vohnouti mohli podělat s tím, že si se svým majetkem může majitel dělat co chce. Jo, takže majitel si skutečně s vilou, která je památkově chráněná, udělal co chtěl. Docela obyčejně ji nechal chátrat dalších deset let, aby se dostala do stádia totálního rozkladu a příslušným úřadům nezbylo nic jiného, než zrušit památkovou ochranu a dovolit její demolici. A nejspíš o nic jiného nešlo od samého počátku. Tak, vážení, řekl bych, že za tento stav nedy určitě squateři nemohou. A, vohnouti, zase se můžete vztekat s tím, že si majitel může se svým majetkem dělat co chce.

J. Nový 9.5.2018 7:02

V žádném případě nemohu být příznivcem toho, aby někdo obsazoval nelegálně nemovitost někoho jiného a to z jakéhokoliv důvodu.

Nebo jim to zákon umožňuje, Jste příznivcem porušování zákona v případech, kdy to sám uznáte za vhodné?

J. Novák 10.5.2018 5:23

No, ovšem je otázkou, zda je pro společnost nebezpečnější jednání squaterů, kteří upozorňují tím, že obsazují určité nemovitosti, na to, že se o ně nikdo nestará, nebo jednání státu, který v klidu a v pohodě nechá chátrat vilu, která je na seznamu kulturních památek. Podle mého názoru je to celkem jasné. Pokud mám rozhodnout, zda je závažnějším deliktem překročení povolené rychlosti nebo vražda, tak mé rozhodnutí je předem naprosto jasné.

R. Gramblička 9.5.2018 8:49

vohnout nevohnout, majitel nemovitosti by si s ní měl dělat, co chce, pokud tím neomezuje svobodu jiných (zdraví, bezpečnost či vlastnická práva)

J. Novák 10.5.2018 5:10

No, když myslíte, že pokud je majitel nemovitosti stát, tak do toho nikomu nic není, tak pak není o čem. Jinak samozřejmě také nesouhlasím. Když vidím ty hrůzy, co někdy dokáží lidé co majitelé nemovotostí s tím svým majetkem provést, tak je mi dost líto sousedů, kteří kolem toho musí chodit či dokonce na to koukat přes plot.

M. Krátký 9.5.2018 11:12

Vážený pane Vohnoute, mám zájem ve vaší nemovitosti ubytovat několik stovek muslimů ( umírněných ) - takže prosím adresu - ev. adresy, kam je mám nasměrovat - jsou to samí inženýři, doktoři a vůbec inteligenti - ti vám zajistí vylepšení a údržbu vašeho majetku

J. Novák 10.5.2018 4:56

Chlapče, ale vy jste tak říkajíc mimo, což mě ani tak moc nepřekvapuje. Víte, možná vás překvapí, ale vila Milada, na rozdíl od mých nemovitostí, je už léta neobývaná, nikdo se o ni nestará a v klidu a za dozoru úřadů chátrá. Já se o dům na venkově i o byty v Praze starám, dům obývám, byty pronajímám a také je spravuji. Ale chápu, že vy, jako "inteligent", nejspíš inženýr či doktor, něco takového nepochopíte. Takže, čest práci, soudruhu!

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...