Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na železnicích ve středních Čechách a v Praze se chystají výluky

Pusté hlavní nádraží. Vlaky stojí, doprava je ochromená. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pusté hlavní nádraží. Vlaky stojí, doprava je ochromená. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) plánuje od soboty 6. prosince do pátku 12. prosince výluky, které ovlivní provoz vlaků v Praze a Středočeském kraji. Výluky se budou týkat Mělnicka, Berounska, Kolínska, Nymburska, Mladoboleslavska a Benešovska. ČTK o tom v pátek informoval mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Na trati z Prahy do Kralup nad Vltavou platí do 13. prosince výlukový jízdní řád. „Z důvodu omezené kapacity trati nejezdí osobní vlaky s odjezdy z Prahy Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou v 6:01 a 8:01. Zaveden je naopak spěšný vlak v 15:23 z Prahy Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou,“ uvedl Pošta.

Na trati Praha - Beroun bude od 6. do 7. prosince výluka v úseku Praha hlavní nádraží - Praha-Radotín. Některé dálkové vlaky s odjezdy z Berouna do Prahy pojedou ze stanice Praha-Radotín do stanice Praha hlavní nádraží objízdnou trasou přes stanici Prahu-Krč, nepojedou přes Prahu-Smíchov. Vlaky nebudou na objízdné trase nikde stavět.

ČTĚTE TAKÉ:

Cestující z většiny těchto vlaků můžou ve stanici Beroun přestoupit na následný osobní vlak jedoucí do stanice Praha-Smíchov.

Na trati z Mladé Boleslavi do Mělníka platí od 1. listopadu nový výlukový jízdní řád, doprava na trati se jím bude řídit až do 13. prosince. „Náhradní autobusová doprava je z důvodu zhoršeného stavu infrastruktury zavedena v úseku Mělník - Mšeno, víkendové dopolední vlaky jsou nahrazeny v úseku Mělník - Skalsko. Skupinám cestujících, jako jsou výlety, doporučujeme cestu do Mšena přes Mladou Boleslav,“ informoval Pošta. Výluky na trati budou pokračovat i po 13. prosinci.

Na trati Čerčany-Světlá nad Sázavou bude výluka do 12. prosince v úseku Český Šternberk-Kácov. Všechny vlaky jsou ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy, které ale neobsluhují zastávku Soběšín. „Pro obsluhu této zastávky je zřízena linka náhradní dopravy Český Šternberk - Soběšín a opačně, která jezdí podle výlukového jízdního řádu,“ dodal Pošta.

Bližší informace o výlukách najdou cestující na internetových stránkách Českých drah www.cd.cz/omezeniprovozu.

,
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!