4. srpna 2016 21:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tajemnou mluvčí má i KSČM. Je jí opět lobbistka Mrencová?

Vojtěch Filip, předseda strany KSČM. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vojtěch Filip, předseda strany KSČM. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Tajemnou mluvčí nemá pouze jihomoravský hejtman Martin Hašek. Z KSČM odcházejí emaily podepsané Evou Komínkovou, tiskové oddělení ale o nikom takovém neví. Nejspíš se jedná o lobbistku Janu Mrencovou, upozornil server Aktuálně.cz.

Dotaz, kdo je vlastně Eva Komínková, mluvčí komunistů zaskočil. „S tím vám moc nepomůžu, jsem tady krátce,“ řekla Helena Grofová z mediálního úseku strany. Prostřednictvím emailu „eva.kominkova@email.cz“ rozesílal své názory i poslanec Josef Nekl, ani ten Evu Komínkovou nezná. „Pošlu svůj názor do Prahy a oni ho pak pošlou novinářům,“ vysvětloval. Jméno Komínkové na stránkách strany nefiguruje. Kontakt na ní nedokáže najít ani internetový vyhledávač Google.

Podle Denisy Kapitančíkové, bývalé Haškovy mluvčí, bylo přitom jméno Eva Komínková jedno z krycích označení třiašedesátileté lobbistky Mrencové, mimochodem letos nepravomocně odsouzené za korupci, jak informuje Aktuálně.cz. Ta rovněž tvrdí, že Mrencová dostávala peníze za nic, neboť tiskové zprávy sama nepsala, jen je ze své kanceláře v Mariánských Lázních pod dalším pseudonymem rozesílala do redakcí.

Mrencová pracovala oficiálně i pro KSČM. V roce 2010 například straně organizovala mítinky před volbami do sněmovny. Po vynesení rozsudku nad korupční aférou se od ní ovšem komunisté distancovali.

Se stranou ale zjevně zůstala nadále v úzkém kontaktu. „Typickou záležitostí byl všeobecný zákaz spolupráce s lobbistkou Janou Mrencovou, která ovládá stranu odspoda nahoru a dozoruje dokonce stranické mediální výstupy. Předseda strany Vojtěch Filip nařízení porušuje stejně jako bezpočet funkcionářů pod ním,“ stěžoval si před květnovým sjezdem strany Ctirad Musil, člen Komise mládeže při Ústředním výboru KSČM.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.