Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 0 °C déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tajná schůzka pražské ČSSD. Nakupuji, popíral účast Hulinský

Vlivný člen pražské ČSSD Petr Hulinský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlivný člen pražské ČSSD Petr Hulinský. | foto: Lidové noviny

PRAHA Tajná schůzka? Sledování výsledků voleb nabídlo i jednu pikantérii. Reportéři LN před sídlem ODS zahlédli v sobotu po půl šesté večer dva muže, jak zmateně kráčejí po chodníku a něco hledají. Šlo o politiky ČSSD. Konkrétně o kandidáta na primátora Miloslava Ludvíka a těžkou váhu pražské politiky Petra Hulinského.

Když si oba představitelé sociální demokracie uvědomili, že jde o centrálu bývalého politického konkurenta, přešli na druhý chodník. A zapadli do podniku jménem Kotleta. Když se reportér LN pokoušel zjistit, co se v restauraci odehrává, zaměstnanec podniku uvedl, že je zde dlouho plánovaná akce. Nechtěl upřesnit, jestli jde o meeting pražských sociálnědemokratických špiček, ani vpustit dál nevítanou návštěvu.

Pár minut po šesté hodině do restaurace vstoupil další politik pražské ČSSD, zastupitel Prahy 6 Petr Dolínek. Zbytek strany včetně celostátního vedení strany přitom sledoval výsledky voleb jako už tradičně v Lidovém domě.

Tam se objevil i Ludvík, v sídle ČSSD pobyl ale jen pár minut, než se vypravil na setkání s Hulinským. Pražští sociální demokraté se už mohli radit, jak budou postupovat v povolebním vyjednávání.

Vyšachovali vítěze

Tajné schůzky se konaly i před čtyřmi lety, když Prahu ve volbách zcela ovládla TOP 09, aby se nakonec dohodli sociální demokraté s těmi občanskými. I tehdy se z hlavního sídla Lidového domu trousili pražští sociální demokraté a v ústraní vyjednávali jak s lídry TOP 09, tak za jejich zády s lídry ODS.

Právě zákulisní dohody, které se rozběhly ještě během počítání hlasů, nakonec rozhodly o koalici stran, které ve volbách zůstaly na druhém a třetím místě, ale společně nakonec „vyšachovaly“ vítěze.

Tajná schůzka? Sledování výsledků voleb nabídlo i jednu pikantérii. LN před...

Restaurace Kotleta v sobotu večer.

Všichni bychom se do Lidového domu nevešli, odpověděl na otázku LN, proč sledují pražští sociální demokraté výsledky voleb mimo Lidový dům, jejich šéf Karel Klíma. „Ale já tam nejsem, sleduji to z domu,“ dodal. Potvrdil, že si pražská buňka sjednala rezervé v restauraci Kotleta u náměstí Republiky, jen pár minut od hlavního volebního stanu, a oddělila se od stranických špiček.

Odstartují jednání už v noci?

Hulinský svou účast v restauraci Kotleta popíral. „Jsem, v Kotvě (obchodní dům),“ tvrdil LN Hulinský. „Ptejte se na to někoho jiného, třeba šéfa pražské ČSSD Klímy,“ odpověděl, když se ho LN zeptaly, proč se část sociálních demokratů trhla.

Miloslav Ludvík přichází 11. října odpoledne do volebního štábu ČSSD v Praze.
Bohuslav Sobotka nabitý optimismem.
Bohuslav Sobotka neočekává v letošních senátních volbách tak velký úspěch.
Senátorka Alena Gajdůšková a předseda strany ČSSD Bohuslav Sobotka sledují...

Když Hulinský restauraci Kotleta po půl sedmé opouštěl, sdělil reportérům LN: „Zeptejte se tam, co to je to za akci. Je sobota večer a já jdu nakupovat. Tím náš rozhovor skončil.“ Více setkání vybraných pražských politiků strany komentovat nechtěl.

Na vládě v Praze se chtějí podílet lidovci, nastínil šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Předseda pražské organizace Jan Wolf novinářům řekl, že očekává ještě v sobotu večer začátek vyjednávání o pražské koalici. Je podle něj pravděpodobné, že v radě usednou nejméně čtyři volební uskupení.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...