Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

‚Takzvaná demokracie.‘ Komunisty štve vládní podpora opozice ve Venezuele, Zemanovi prý přeskočilo

Novou třecí plochu mezi vládou a KSČM vytvořilo uznání Juana Guaidóa jako nového prezidenta Venezuely. Komunisté by u moci rádi viděli setrvat Ruskem podporovaného Nicolase Madura. „Jde o ovládnutí bohatých ropných zdrojů země, pod vlajkou tzv. demokracie, ochrany lidských práv,“ tvrdí jejich předseda Filip.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Matucha 8.2.2019 9:08

No, můj soudruh to neni, nicméně mne překvapila jeho reakce. Když si vezmu, že ho půlka národa nesnasi, tak by vlastně stačilo, aby se Drahos prohlásil prezidentem a bylo by. Většina světových státníků by to asi i přivítala.

J. Sýkora 8.2.2019 9:56

U nás na rozdíl od Venezuely volby alespoň formálně proběhly řádně. Ovšem problém je s degradující osobností zvoleného, který už na povolebním večírku doporučoval té půlce co ho nepodporovala konečně držet hubu a momentálně demontuje právní stát vydíráním soudců aby za trafiky měnili svá nezávislá rozhodnutí ve prospěch Milošových milců.

Tragédie.

K. Jež 8.2.2019 8:48

Afriku vyřeší války v brzké budoucnosti. Svět funguje tak, že aby se jedni měli dobře, tak jiní musí trpět. Proto si lidi vymysleli peklo a ráj. A většinově se lid neuskromní, takže je to neřešitelné a slabší prostě prohraje.

J. Husařík 8.2.2019 9:04

Ono prohlásit se a nebo být zvolen a jmenován demokraticky zvoleným parlamentem, je asi tak drobný detail, který žádný soudruh zřejmě není schopen vidět. My ostatní v tom ale vidíme rozdíl zcela zásadní.

K. Jež 8.2.2019 8:42

KSČ je prostě proti svobodě a demokracii a je strašlivou ostudou, že jsme to po 89. netrestali na hrdle a nevěšeli jako fusekle po stromech. Proč ? Protože si to myslí, že je to beztrestné a může to stále ohorožovat naši svobodu a demokracii a škodit jako viry, bakterie a dřevokazný hmyz a stále to touží krást a vraždit....

Citace:

Komunisté by u moci rádi viděli setrvat Ruskem podporovaného Nicolase Madura. „Jde o ovládnutí bohatých ropných zdrojů země, pod vlajkou tzv. demokracie, ochrany lidských práv,“ tvrdí jejich předseda Filip.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/takzvana-demokracie-komunisty-stve-vladni-podpora-opozice-ve-venezuele-zemanovi-pry-preskocilo.A190207_173600_ln_domov_mber

E. Moucha 8.2.2019 8:50

Sametová revoluce byl jen podvod,bylo to předání moci jedněch komunistům těm druhým. Přece si neublíží.

J. Husařík 8.2.2019 9:14

Máte pravdu. S jakoukoli nákazou se bojuje tak, že se likviduje a to zcela, jinak se opět rozšíří. A právě to se děje nyní u nás. Nástroje na to máme a jsou i v naši ústavě, jenže já opravdu nevím proč, ale téměř nikdo se jí neřídí. Propagace fašismu a komunismu je ústavou, ale i dalšími zákony, zakázána. Přesto, máme v naši parlamentní demokracii, stranu, která má přímo název komunistická, v názvu své strany. A nejen to, navíc zcela otevřeně a veřejně podporuje všechny nedemokratické a hlavně komunistické režimy. Na co naši státní zástupci čekají? Až proběhne další únor? Strana, která se presentuje stejně, jako naše KSČM, už měla být dávno zrušena, stejně jako jakákoli strana, který podporuje komunistické a totalitní režimy a popírá právo jejich občanů na svobodu volby politické orientace země, vyjádřenou svobodnými a řádně provedenými a ověřenými volbami ve svobodném mediálním a politickém prostředí.

M. Valenta 8.2.2019 8:33

A možná je to jinak a komunisti Zemana jen nepochopili. Chce vylákat Guaidóa do Čech a Maduro ho zpět nepustí nebo ho rovnou v Praze zatkne KGB.

J. Fohl 8.2.2019 8:30

Ta ideologická-lidská degenerace českých komunistů se snad nedá lépe ilustrovat, než právě na příkladě Venezuely!

Milióny lidí, kteří z čistě existenčních důvodů opustily zemi, hladovějící obyvatelstvo, nedostatek léků v nemocnicích, kvůli kterému umírají lidé, neskutečná inflace, bohatství země, soustředěné v rukách úzké kasty Madurovy soldatesky. A tento zázrak socialismu v 21.století podporují naši, v demokracii vypasení bolševici, bez jakéhokoliv uzardění.

Asi jen asi proto, že jim to ti jejich pseudosoudruzi z Kremlu zase nakázali. A tam se už teď a to právem třesou strachy před budoucím Venezuelským scenáriem ve vlastní zemi!

J. Sýkora 8.2.2019 8:42

Základ skutečné komunistické ideologie:

"Kefalín, tyhle starosti můžete pustit z hlavy... Lidí je na světě jako sraček."

P. Novák 8.2.2019 8:29

Možná by to chtělo větší nepokoje na mexické hranici. Tím by se mohl problém Venezuely a dalších podobně postižených zemí vyřešit.

J. Sýkora 8.2.2019 8:38

Myslíš jako víc hladových venezuelanů zdrhajících do USA?

Maduro na tom maká, až se mu práší od tučného panděra!

:D

P. Novák 8.2.2019 8:23

Vše vyřeší nové parlamentní volby.

P. Novák 8.2.2019 8:17

Venezuela potřebuje na svém území raketové základny.

Jinak USA nedají pokoj.

J. Galamboš 8.2.2019 8:23

Více potřebuje chléb,maso, mléko a léky.

To jí Rusko ani Filip nedají

P. Novák 8.2.2019 8:27

Především musí Venezuela odolat tlaku USA na získání venezuelských ropných nalezišť. Věřím, že Venezuela USA sankce překoná a ropa jí v budoucnu zajistí jedno z největších bohatství na světě. Důležité je nepovolit.

Jinak jsem bytostně proti raketovým základnám. A USA vyhrožují Venezuele válkou.

J. Denemark 8.2.2019 8:32

Svatá prostoto, človíčku nešťastná. Podívejte se na mapu světa a dejte si facku za blábol, že USA chtějí Venezuelu kvůli raketovým základnám.)

R. Langer 8.2.2019 8:38

Ten soudruh žije v jiné době... :-D

J. Sýkora 8.2.2019 8:43

"Jednou bude líp, jednou bude líp, já vím, já vím....jednou budem dál...."

:DDD

J. Galamboš 8.2.2019 8:49

Ropu mněla a má stále. Přesto lid hladuje.

Pouze likvidace komunistické ideologie a jejího představitele může zaručit Venezuelanům jídlo a léky.

J. Husařík 8.2.2019 9:27

Já myslím, že to obyčejné Venezuelany už vůbec netrápí, oni potřebují základní potřeby, aby vůbec přežili. USA Venezuelskou ropu nepotřebují, mají vlastní dost. Ostatně i to, že USA Venezuelskou ropu už tolik nepotřebují, přispělo k prohloubení Venezuelské ekonomické krize. Oni nemají na svou ropu odbyt. Rozumíte, rusko chce prodávat Číně a tak si moc nepřeje, aby Venezuela prodávala Číňanům. Írán vlastní ropu má a Turecko zřejmě o ni také moc nestojí, když jí ma hned v sousedních zemích habaděj. Chavez kdysi docela hloupě vsadil vše na jednu kartu, na prodej ropy, místo aby budovat rozvinutější ekonomiku. A co hůř, vydělané peníze neinvestoval ani do modernější těžby, ale rozdal. Nějakou dobu to tak fungovalo, ale teď jsou ceny na polovině a USA těží svou vlastní ropu. Dejte do čela země krajně levicového politika a výsledek je zaručen. Ekonomický krach a chudoba. Poučí se někdy lidstvo a přestane opakovat tyto hlouposti?

P. Novák 8.2.2019 8:16

Maduro má mnohem vyšší legitimitu než prezident EU.

J. Sýkora 8.2.2019 8:14

Soudruzi, nezapomeňte: "Zeman vaš!"

:DDD

A. Devátý 8.2.2019 8:31

Drahoš nikdy nebude, máš pravdu študente.

R. Langer 8.2.2019 8:39

Nezapomeneme, soudruhu, tobě to nezapomeneme. :-D

J. Kotala 8.2.2019 8:12

Konečně dělá USA binec u svých hranic. My v EU je máme USA plnou řiť.

J. Sýkora 8.2.2019 8:15

Jak přesně souvisí co dělá USA s pozváním prezidenta Zemana?

:D

L. Machala 8.2.2019 8:15

Mluv za sebe, rusáckej trolle!

P. Novák 8.2.2019 8:08

Podle venezuelské Ústavy nemůže být kandidát na prezidenta současně zastupitelem v parlamentu.

A Guaido je předsedou parlamentu a hlásí se k oběma funkcím.

Je to typický pučista podporovaný ze strany USA.

J. Sýkora 8.2.2019 8:01

Andrejův a Milošů ostrý pětníkový obrat doprava v okamžiku, kdy dochází prachy na úplatky pro jejich tradiční voličské skupiny nepřekvapuje, stejně tak jako nepřekvapuje postoj bolševiků zocelených lety čistek a teroru na obraně pozic Kremlu.


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...