Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tata Bojs a Ahn Trio v New Yorku. Či naopak?

Česko

NEW YORK Dva koncerty se stejnými aktéry, oba v ball roomech neboli tanečních sálech. První v České národní budově v prestižní lokalitě Upper East Side zval na Tata Bojs a Ahn Trio, zatímco druhý jen o den později na jihu Manhattanu v umělecké čtvrti Chelsea nabízel vystoupení Ahn Tria a Tata Bojs.

Které že trio tedy hraje prim na newyorském miniturné, prozradil kytarista české skupiny Vladimír Bár. „Je to logické. Na koncertě, který organizovalo České centrum, jsme měli přednost my. Vystoupení v klubu Highlight Ballroom zase bylo v režii Ahn Tria, a tudíž na pozvánce hrály prim ony. „Nás tady vlastně ani nikdo nezná, a tak jsme se o ,prvenství‘ podělili,“ dodal Bár, který i se svým kolegou zpěvákem Milanem Caisem do Ameriky přijel úplně poprvé.

Hrát před vyprodanými newyorskými sály byl pro skupinu zážitek, koncerty si však užívaly i na New York již navyklé korejské sestry Maria, Lucia a Angella s příjmením Ahn, které tu a tam mluvily i česky. Publikum, složené napůl z československých a amerických diváků, koncert nadchl a společné skladby z loňského alba Smetana i zde slavily úspěch.

Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...