29. června 2018 14:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Taťáně Malé bude na ministerstvu spravedlnosti krýt záda Jeroným Tejc

Jeroným Tejc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeroným Tejc | foto: MAFRA - Tomáš Krist

Praha Bývalý předseda ústavněprávního výboru sněmovny byl jedním z horkých adeptů na post ministra spravedlnosti. Začátkem roku ho exministr Robert Pelikán (ANO) jmenoval svým politickým náměstkem. Když Pelikán oznámil svůj odchod z politiky a jako jeho nástupkyně se začala rýsovat poslankyně Taťána Malá (ANO), vyrojila se otázka, co bude s Tejcem.

LN nyní zjistily, že někdejší dlouholetý sociálně demokratický poslanec bude pokračovat ve své práci i pro dalšího ministra spravedlnosti z hnutí ANO. „S paní ministryní jsem se dohodli na pokračování spolupráce. Na ministertsvu zůstávám ve stejné roli, „ napsal LN Tejc. Tejcovým hlavním úkolem tak zůstává komunikace s poslanci a senátory.

Účastník lánského puče

Čtyřicetiletý Tejc vystudoval práva na brněnské Masarykově univezitě. Poslancem byl v letech 2003 až 2017, od roku 2013 až do loňska řídil ústavněprávní výbor.

Tejc byl po sněmovních volbách na podzim 2013 účastníkem tajné schůzky některých členů vedení ČSSD s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, po které se část vedení strany postavila proti předsedovi strany Bohuslavu Sobotkovi.

Po takzvaném lánském puči Sobotka svoji pozici uhájil a někteří účastníci schůzky přišli o funkce ve vedení strany či ve Sněmovně. Tejc tehdy opustil funkci předsedy poslaneckého klubu ČSSD.

Najdete na Lidovky.cz