Diskuse k článku: Taťjana Horáková: tajemná lékařka s týmy chirurgů, kterou nikdo neviděl

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 51
  • Poslední: 2.10. 2018 7:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Netrh 2.10.2018 7:39

Tupost českých "novinářů" i politiků opět v plné nahotě. Když jsem četl vyjádření této "lékařky", okamžitě mi bylo jasné, že se jedná o nesmysl - její rodokapsové vyjadřování sice dle českých pisálků s Lékem v čele mělo "šťávu" a "lidi po tom šli", ale už jen prapodivný název Mezinárodní dětský kříž musel vyvolávat pochybnosti. Ale zase nám Lidovky místo novinařiny nabídnou např. perly p. Gilbiše s jeho zástupem mrtvol atd., příp. story o ponožkách v sandálech. Snad jen Petra Procházková si zachovala soudnost.

O. Prokop 1.10.2018 15:32

Horáková není lékařka. Zadejte si www.lkcr.cz/ seznam lékařů a toto jméno v ČR neexistuje. Pokud to není absolventka z lvovské vyšší zdravotní školy, zde pracuje coby nedostudovaný medik někde v nemocnici( celkem je takových 144 ukrajinců v českých nemocnicích) a pacienti jí z neznalosti říkají paní doktorko.

C. Sangrail 25.9.2018 22:15

"Redakce podle článků agentury ČTK ověřila, že tato organizace a její prezidentka vystupuje v médiích." Překlad do češtiny: lidovky prostě chvilku googlovaly a v článcích ČTK našly jméno Horákové. Takhle nezískáte zpět čistý štít...

Pribylm 22.9.2018 9:49

Zajímavý je článek: https://www.tyzden.sk/casopis/2266/kto-je-pani-horakova/

T. Vidím 21.9.2018 23:04

Soudruzi to zkoušejí na všech frontách. Dezinformace.

A. Fafejta 21.9.2018 9:33

Problém vidím v tom, že tady v diskuzi je to stejné jako přestřelky politiků. Polarizované, zuřivé proklamace, plivance na druhé, bez věcného obsahu a bez jakékoli argumentace přímo k tématu a znalosti věci. Je to problém dneška, nediskutuje se, ale házejí se shnilá rajčata, hraje se hra na znepřátelené tábory, nálepkování, ponižování, zesměšňování. Proč není ve veřejném prostoru normální věcná diskuze o tom kdo jsou ty děti, jaké jsou jinde zkušenosti s jejich integrací, jaký věk je pro integraci vhodný a jaký už naopak ne, jaká jsou všechna specifika tak zásadního životního zlomu jakým je "přesazení" do zcela odlišné civilizace...? Mě vůbec nezajímá ani Babiš, ani Klaus, ani Šojdrová, Zeman, Okamura, Hamáček, Kalousek a spol. a jejich pitomoučká hra na politické šarvátky. Mě zajímají fakta a relevantní, tedy zasvěcené názory na ten problém. Zajímá mě jak pomoci, skutečně pomoci těm, kteří pomoc potřebují. Nezajímají mě politici a hádky, ale ty děti. O TY DĚTI TADY JDE!

J. Black 21.9.2018 9:57

Šojdrová avizuje, že "poskytnuta by jim byla dočasná mezinárodní ochrana, tedy ne trvalý azyl a české občanství."

Jaké to bude z pohledu, dejme tomu 8 letého dítěte, když ho vezmete do ČR, zahrnete ho příslušnou péčí a materiálními statky, a za 3-4 roky ho pošlete zpět do Sýrie, kde nemá nikoho (jak tvrdí Šojdrová)?

A. Fafejta 21.9.2018 10:06

Tenhle posun od integrace k dočasnému azylu jsem nezaznamenal. Děkuji. Odkud paní Šojdrová ví, že ty děti v Sýrii nikoho nemají? Někde jsem naopak četl, že rodiny v Sýrii jsou obvykle velké a aktivně udržují široké příbuzenské vztahy. A kdyby se našel skutečný sirotek, jak mu dočasným azylem pomůžeme? A jak bychom mu pomohli integrací? Může tady u nás vyrůst šťastně a prospívat? U malého dítěte si to dovedu představit (ale nejsem odborník), ale u větších dětí mezi 12-17 lety, což jsou prý ty, které Šojdrová v táboře navštívila..?

J. Václavíková 21.9.2018 16:26

Ta dočasná ochrana pouze znamená, že se dá pružně reagovat na situaci, takže pokud by se například situace v Sýrii uklidnila a našla se rodina těch dětí, která by o ně měla zájem, můžou být repatriovány. Což by třeba v případě adopce nešlo, ale ta byla vlastně hned vyloučena, takže nechápu, proč je neustále opakován názor paní Filippi, že Sýrie adopce neumožňuje. O koze, o voze.

Bývá zvykem tyto děti ani v případě dočasné ochrany nevracet po ztrátě nároku na azyl.

J. Black 21.9.2018 7:30

Zmíněný článek:

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3AJpR-UH48tbYJ%3Ahttps%3A%2F%2Fwww.lidovky.cz%2Fnazory%2Fdetem-ze-syrie-je-treba-pomoci-ale-predstavy-sojdrove-jsou-dost-naivni-rika-sefka-mezinarodniho-detskeho-krize.A180919_115856_ln_nazory_gib+&cd=3&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&client=safari

J. Black 21.9.2018 7:45

Na celé té akci je skvělé to, že v úplné nahotě ukazuje manipulovatelnost čímkoli, lidmi, novináři a dokonce úřadem vlády...

Stačí nasadit "renomovaný název" a leckdo to sežere i s navijákem. Není vůbec divu, že Kohoutovi kdysi stačilo říct, že je tajemníkem Kavana, přistavili mu vládní letadlo a on si letěl, kam chtěl...

Tady se ženská vydává za světovou odbornici, nikdo ji nikdy neviděl. Ale to není překážka pro vyznamenání ani pozvání k premiérovi. Stačí mít IČO https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=749239&typ=UPLNY. Fakt, že od roku 2002 dodali jedinou listinu, a to usnesení o změně názvu není podezřelé. O tom, že se v té listině hovoří o názvu " croix international d'Enfants", který Google nezná, taky nevadí.

J. Sýkora 21.9.2018 6:33

Jitrnice jakou svět ještě neviděl?

:)

S. Ševeček 21.9.2018 5:20

alter ego paní Šojdrové?

J. Sýkora 21.9.2018 6:28

To spíš virtuální Lékaři bez hranic pro potřeby KSČ a Kremlu, bych tak tipoval.

M. Krátký 21.9.2018 4:56

ono je dneska prvního dubna ???

P. Kolar 21.9.2018 3:37

Desinformační agentka. Nebo spíš skupina agentů.

J. Jurax 20.9.2018 22:37

Nějaká virtuální hochštaplerka ...

M. Vavřincová 20.9.2018 21:52

Týžděn. Ach jo.

A. Reček 20.9.2018 21:20

Vypadá to tak, že ona Taťjana H. je vlastně jen nějaká vymyšlena bublina.

O. Rychlík 20.9.2018 20:03

Slepá a hluchá. To má dost smůlu. Ovšem hlavně mají smůlu její pacienti.

J. Sýkora 20.9.2018 18:55

Jojo, dneska už soudruhům kremrolským bylo divné, že ten skvělý dojmůplný leč faktůprázdný srdceryvný dopis, který se plně shodoval s postojem Jeho Stbáctva zmizel, připisovali to cenzuře.

A ono se jenom potvrdilo to co všichni normální věděli - že ta paní je nejspíš jenom Prchalův marketingový projekt.

To zas bude mrzení!

:DDD

A. Fafejta 20.9.2018 19:44

Ten nazor nebyl “faktuprazdny”, jestli jste ho cetl. Bylo to vyjadreni odbornice s letitou primou zkusenosti. Jestli jste poznal, ze to neni odbornice a ze jeji argumenty jsou smyslene, tak ja jsem to nepoznal. Nepoznal jsem to proto, ze nemam zadnou nezprostredkovanou zkusenost s detskymi valecnymi uprchliky a nejsem vzdelany v oboru detske psychologie ci pedagogiky. Vy ano? Nazor pani Horakove sel hluboko za cokoli co jsem kdy slysel od Babise, takze i Vas argument o konvenovani s nazorem STBaka odmitam. Babis je jen stroj na rikani marketingovych hesel, hlubsi ci promysleny postoj, nerku-li koncept ci dokonce filozofii jsem od nej nikdy neslysel.

J. Sýkora 20.9.2018 20:17

To že je Babiš prostý stbácký práskač a dojič státních financí, nedělá dojemné kecy virtuální pseudolékařky z adres ÚV KSČ o nic relevantnější.

Pokud opravdu chcete pochopit co to znamená být opuštěným dítětem neb o teenegerem na ostrově sousedního kontinentu, zeptejte se radši Szánta v té proklaté ČT, než někoho, kdo kdoví jestli vůbec existuje.

A. Fafejta 20.9.2018 20:31

Pseudolekarka se z ni stala az po nejake dobe. Urcitou chvili to vypadalo, ze se jedna o nazor realneho odbornika. Mne jde o to, co je a co neni skutecnou pomoci tem detem. A to tema je vazne vuci tem sirotkum, ne vuci Vasemu egu a pocitu, ze vsechno vite nejlepe a ostatni jsou hlupaci. Stejne tak ne vuci egu Babise, Sojdrove, zadneho dalsiho politika. Jde tu o ty sirotky a to, co je skutecne nejlepsi pro ne. Alespon tedy mne o to jde. O co jde Vam?

M. Pomichalek 20.9.2018 20:53

Pane Fafejta, a vy jste odbornik, ze vite co by pomohlo a nepomohlo temto sirotkum? Protoze pokud nejste, jste na stejne lodi jako my vsichni. To znamena ze bychom meli duverovat tem co v tech taborech byli, maji s tim zkusenost, a vedi co je asi v tomto pripade nejlepsi. Podotykam ze idealni reseni tu asi nebude, ale nektera budou lepsi a nektera horsi. Tak uz to v praktickem zivote chodi.

A. Fafejta 20.9.2018 21:19

Nejsem odbornik a proto volam po vyjadrenich odborniku a nechapu proc ve verejne diskuzi nezaznivaji (nebo je to FAKE jako v pripade pani Horakove). Nestavim se na zadnou stranu zurivych a zkratkovitych politiku. Nemam dostatek relevantnich informaci, abych si mohl udelat nazor, abych mohl nekomu duverovat. Ale chtel bych mit, chtel bych, aby Ceska republika skutecne pomahala. Pisete o nazorech tech, kteri v taborech byli, maji zkusenost a vedi co je v tomto pripade asi nejlepsi. Koho tim konkretne myslite?

M. Pomichalek 20.9.2018 21:35

No pokud vim, ten napad s 50 sirotky nevysel od nasich politiku. Ted nemohu hledat zdroj, ale myslim ze je lehce dohledatelny. A take si myslim ze byl postaven na soudnych uvahach a po zvazeni vsech alterantiv. Nazory jako ze je to politicky tah kterym se chceme zalibit mi pripadaji smesne. V te humanitarni katastrofe je 50 sirotku jako prislovecna kapka v oceanu.

A. Fafejta 20.9.2018 21:36

Dekuji, zkusim si to najit.

H. Poláková 20.9.2018 21:27

Pane Fafejta, to byl ale přece záměr? Aby to vypadalo jako názory naslovovzaté odbornice, praktika z terénu, válečného chirurga z frontové linie, co denně zachraňuje životy zatím co jí kolem uší sviští kulky a za zády vybuchují granáty... Takové názory hned čtete jinak, Vy i já(klidně se přiznám), než kecy nějakého "hej počkej" od vedle. Ale odbornice to nebyla. Ani "určitou chvíli". Byla to lež od samého začátku, ne až od okamžiku, kdy se na to přišlo:(

A. Fafejta 20.9.2018 21:32

Pro mne to logicky byla lez az kdyz nekdo rekl, ze to je lez, sam jsem to nepoznal. Ale na tom vlastne vubec nezalezi. Zalezi na te pomoci, to tema je tu pro mne dal bez ohledu na FAKE o Horakove. A mne proste chybi odborne postoje k tomu, abych si mohl udelat nazor. Politikum neverim a kdyz vidim jejich zkratkovite prestrelky, jsem si jisty, ze v nich reseni neni. Stejne jako ve zkratkovitych vzajemnych utocich lidi tady v diskuzi.