30. května 2019 6:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Technická závada zastavila metro A mezi Dejvickou a Náměstím Míru

Soupravu na rozdíl od moderních strojů řídí samotný strojvedoucí, který měl v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soupravu na rozdíl od moderních strojů řídí samotný strojvedoucí, který měl v... | foto:  Petr Kozlík, MAFRA

PRAHA Technická závada ve čtvrtek časně ráno zastavila na hodinu a půl provoz metra na lince A v úseku Dejvická - Náměstí Míru. Pražská integrovaná doprava (PID) už na Twitteru oznámila, že metro jezdí.

„Provoz je již obnoven. Vlaky metra i autobusy linek 107 a 147 se vracejí do pravidelného jízdního řádu,“ uvedla PID. 

30.května 2019 v 06:47, příspěvek archivován: 30.května 2019 v 06:52

✅ Provoz je již obnoven. Vlaky metra i autobusy linek 107 a 147 se vracejí do pravidelného jízdního řádu.

Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové byl provoz zastaven kvůli údajnému zahoření v oblasti stanice metra Muzeum. Na místě zasahovali hasiči dopravního podniku. Provoz v úseku Dejvická - Náměstí Míru byl přerušen od 5:15. 

„Z důvodu technické závady došlo k přerušení provozu metra na trase linky A,“ řekl ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský bez bližších podrobností. 

Cestující mohli náhradou využít prodloužené autobusové linky 107 a 147 od Dejvické na Staroměstskou a poté tramvajové linky, doporučil PID.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.