1. května 2018 22:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Technoparty u Liberce skončila, poslední systémy už umlkly

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Fanoušci techna přijíželi i ze zahraničí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci techna přijíželi i ze zahraničí. | foto: ČTK

LIBEREC Technoparty Czarotek Free Party u Liberce skončila. I poslední dva z původních 25 hudebních systémů umlkly, řekla večer ČTK krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Místo se podle ní vylidňuje a zbylí návštěvníci postupně odjíždějí. Policie ale ještě zůstala na místě i na příjezdových cestách a kontroluje řidiče. Akce, která pět dní obtěžovala hlukem obyvatele blízkého i vzdálené okolí, se podle odhadů policie zúčastnilo kolem 7000 lidí.

„Kontrolujeme při odjezdu řidiče na alkohol a návykové látky, máme tam motorizované hlídky dopravních policistů, kteří korigují odjezd těch posledních účastníků,“ uvedla Suchánková. Antikonfliktní tým návštěvníky party po celou dobu upozorňoval na nulovou toleranci alkoholu a drog za volantem. Stovky z nich využily podle mluvčí možnosti nechat se u policistů před odjezdem na alkohol a drogy otestovat.

Přesto jen přes noc řešili policisté bezmála dvě desítky přestupků, které se týkaly řízení pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. „Řidičů, u kterých test prokázal v těle návykovou látku, bylo 14 a převažovali nad řidiči, kteří řídili pod vlivem alkoholu,“ konstatovala Suchánková. Řidičům za to hrozí pokuta až 20.000 korun. „U cizinců využívají policisté oprávnění vybrání kauce. K tomuto kroku přistoupili v pěti případech a výše doposud vybrané kauce přesáhla 100.000 korun,“ dodala policejní mluvčí.

Na soukromém pozemku začala večer 26. dubna technoparty.
Technoparty bude trvat až do 1. května.

Celkově policisté už řešili více než 50 přestupků v dopravě, kontroly ale pokračovaly i v úterý po celý den. Konečná čísla budou ve středu. Policisté zkontrolovali stovky řidičů a vozidel. Spolu s nimi se do kontrol odjíždějících aut zapojili i čeští a němečtí celníci. „Kolegové z Německa přivezli speciální přístroj - spektrometr, který vyhodnocuje jakoukoliv drogu, ať už ve vozidle nebo u člověka. Dokáže v řádu několika vteřin vyhodnotit, zda není ve vozidle převážena nějaká zakázaná látka a zda je ten člověk pod vlivem drog,“ doplnila mluvčí.

Vážné delikty policisté řešit nemuseli. V policejní cele ale skončil devatenáctiletý cizinec, kterého zadrželi při kontrole celníci v blízkosti bývalého hraničního přechodu v Hrádku nad Nisou. Objevili u něj drogy a teď mu hrozí až pět let vězení. V neděli skončil v policejní cele také třiatřicetiletý Němec, kterého zastavila hlídka na cestě z Mníšku do Krásné Studánky v autě bez registračních značek. Muž nadýchal přes dvě promile a byl i pod vlivem drog. „Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla policejní mluvčí.

ČTK
  • 0Diskuse
MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Manažerský program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Praha
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč