Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Debile, č****u, sketo, volal mi Kalousek, tvrdí Skokan

Česko

  10:00aktualizováno  10:47
PRAHA - UVNITŘ PŘEPIS Jednání poslanecké sněmovny v pátek třináctého července začalo zostra. Opozice se ihned pustila do ministra financí Miroslava Kalouska kvůli jeho údajnému nátlaku na policii v kauze CASA. Pozdvižení způsobil hlavně přepis údajného telefonátu Kalouska s poslancem Petrem Skokanem (VV)

Poslanec Petr Skokan na jednání poslanecké sněmovny čte záznam z telefonického hovoru s Miroslavem Kalouskem. foto: Reprofoto

Poslanec nyní opozičních Věcí veřejných přepis telefonátu předčítal během svého vystoupení u řečnického pultu. Rozhovor se měl odehrát loni v září poté, co Kalousek nafackoval nedaleko sněmovny mladíkovi, který ho měl urážet. Skokan o incidentu informoval novináře, což ministra rozlítilo a tak poslancovi zavolal.

„Nazdar, ty debile,“ pozdravil prý Kalousek poslance tehdy ještě koaličních Věcí veřejných. Následovala smršť vulgarit a výhrůžek. Nakonec si oba poslanci domluvili „souboj“ ve Sněmovně.

Oživení paměti

Doloží poslanec Skokan svá slova nahrávkou? „Moje fotografie, poznámky či záznamy nikomu neposkytuji. Chápu, že by se tím lid bavil. Ale proto je nepořizuji. Slouží mi pro oživení mé paměti,“ napsal poslanec serveru Lidovky.cz.

„Ať dokazuje pan Kalousek. Ať popře, že mi telefonoval, ať popře obsah rozhovoru. Ostatně nic jiného od něj nečekám,“ dodal Skokan v další textové zprávě.

Záznam rozhovoru podle mluvčí Věcí veřejných vychází z nahrávky.

„Ano, je to doslovný přepis. Pan poslanec si hovor nahrával,“ potvrdila Šárka Janouchová.

Kalousek odmítl nahrávku komentovat. Serveru Novinky.cz pouze řekl, že se jedná o „snůšku blábolů“ a že Skokan předvedl „vrchol trapnosti“.

Soustavné vyhrožování

Skokan už ministra Kalouska během jednání sněmovny ve středu vyzval, aby se přiznal k tomu, že svému okolí vyhrožuje.

Ministr se ale k tomu ale odmítl vyjádřit. Server Lidovky.cz ve čtvrtek Skokana kontaktoval s tím, aby byl konkrétnější.

Poslanec se svěřil s tím, že mu Kalousek od incidentu s profackovaným mladíkem soustavně vyhrožuje i fyzickým násilím. „Není možné, aby se tak vysoce postavený politik takhle choval,“ stěžoval si Skokan.

Telefonát mezi Kalouskem a Skokanem

Skokan: Dobrý večer, pane ministře.

Kalousek: Nazdar, ty debile.

S: Mluvím, prosím, s ministrem financí inženýrem Miroslavem Kalouskem?

K: Jasně, s kým si myslíš, že mluvíš, ty čuráku.

S: Promiňte, ale to asi trochu přeháníte.

K: Kolik ti za to dali, blbečku?

S: Nevím, o čem mluvíte.

K: Víš moc dobře, o čem mluvím. Odmít´ jsem ti někdy nějakou dotaci? Potřebuješ prachy, proč jseš taková svině?

S: Já nemůžu za to, že jsi někoho zfackoval.

K: Proč jsi musel posílat smsku všem novinářům? To jste všichni takoví udavači?

S: Byla tam spousta svědků, tohle nezatlučete ani nezametete pod koberec.

K: Jo, ale zrovna ty to musíš napráskat.

S: Já?

K: No jasně ty! Teď mi to novináři volali, a ne jeden. Oni nejsou takový skety jako ty. Ty sis myslel, že tě jako zdroj neprásknou,co?

S: Hele nechte si ty sprosťárny. Všichni se vás bojí a na to spolíháte. Nikdo si to nechce rozdat s mocným ministrem financí. Co kdyby... A na mladýho kluka si dovolíte. Tak víte, co? Já se vás tedy nebojím vůbec. Příště s tím počítejte a dejte mi pokoj.

K: Tak víš co, když se mě nebojíš, tak zítra rozbiju hubu tobě. Jsme asi stejně veliký, na mladým jsem se dneska rozcvičil.

S: Klidně, když si sundáte ty brejle, nerad bych se o ně pořezal.

K: Tak zejtra ve sněmovně.

S: Klidně, pane ministře.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat