Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Tělocvik jen pro zpěváky? Na web ministerstva školství se vloudil šotek

Do souhrnu pravidel se vloudil úsměvný překlep. foto: Pixabay.com

PRAHA - Do souhrnu pravidel, kterými ministerstvo školství na svém webu dělalo osvětu kolem toho, co platí, se vloudil úsměvný překlep. Kvůli němu se studenti hudby začínali chystat na šplh a výmyky, protože se ocitli ve výjimkách pro sportovní činnosti, na sportovních gymnáziích naopak smutek stahoval koutky úst dolů.
  12:00

Nad nelogičností se začínali pozastavovat někteří rodiče. Mohou si oddechnout: nástraha, kdy by se hýbat směli hráči na hudební nástroje, ale sportovci nikoli, byla jenom šotek.

Podrobný rozpis uváděl, že sportovní činnosti coby součást vzdělávání se vedle mateřinek, kde mají děti protažení dovoleno, je umožněná taky na středních, vyšších a vysokých školách, pokud je jejich specializace a obor takový, že „zpěv je stěžejní součástí“.

Učitelka operního zpěvu, MgA. Jana Ryklová, vyučuje žáky z Mezinárodní...
Kostel Povýšení sv. Kříže v Bělé pod Bezdězem. Student konzervatoře, varhaník...

Mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová serveru Lidovky.cz sdělila, že se jednalo jen o chybu, kterou úřad na svém webu již opravil. „Výjimku ze zákazu sportovní činnosti při vzdělávání mají žáci a studenti u oborů středního a vyššího odborného vzdělávání a studijních programů vysokých škol, ve kterých je stěžejní součástí sportovní činnost,“ uvedla.

Ostatní děti nemají ve škole zakázáno mít hodinu tělocviku, jenom při tom nesmějí být zavřené v tělocvičně. Procházka venku nebo jiná vhodná aktivita na čerstvém vzduchu se naopak doporučuje.

V mimořádném opatření, na které web ministerstva školství odkazoval, byla sportovní výjimka od začátku zanesená správně. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!