Dcera i syn chodí na stejnou základní školu. Oba mají hrůzu z tělocviku. Tělocvikáři je nutí každou hodinu cvičit na všelijakém nářadí (koza, kladina, trampolíny, kruhy...) přičemž už několikrát došlo ke zranění. Je nutné, aby tělocvik probíhal tímto způsobem? Je normální, že učitel děti do cvičení nutí, i když se bojí? Máme šanci to nějak změnit?
Vaše rady
Chyba je nejspíše ve vašich dětech a zejména ve vás. Jestlipak jste je od malička vedla k pohybovým aktivitám? Nejsou to nemehla? Že po nich tělocvikáři chtějí výkon, je naprosto v pořádku.
Karel
Rozhodně bych kontaktovala ostatní rodiče a společně pak vedení školy. V dnešní době děti nejsou z různých důvodů natolik zdatné, aby třeba dělaly výmyk nebo jiné gymnastické nesmysly.
Mirka
Na takovém nářadí jsme cvičili běžně. Mně osobně to taky moc nešlo, asi jsem byla nemehlo jako vaše děti, ale rodiče by ani nenapadlo, že mě tím učitelé trýzní. Jestli od vás děti slyší, jak je hrozné, že je ti zlí učitelé nutí cvičit na nářadí, tak to celé ještě zhoršujete.
Lída
Nezapomínejte na to, že vy i učitel tělocviku jste lidé. Zkuste se s ním sejít, situaci mu objasnit. Když to nepomůže, můžete se zachovat stejně, jako kdyby měly vaše děti problém v jakémkoli jiném předmětu - začít se s nimi připravovat. Sportujte s nimi, cvičte. Václav
Jak to vidí Akademie LN
Zajděte za učitelem a vysvětlete mu, že se děti tělocviku bojí. Jestli mají potíže jen s cvičením na nářadí, neměl by být problém učitele přesvědčit, aby je příště do těchto cviků nenutil. Pokud se vám nepodaří docílit změny, obraťte se vedení školy. Počítejte však s argumentem, že i tělocvik má své osnovy. Při svém boji za zlidštění hodin tělocviku proto zdůrazněte, že vám jde o dobrý vztah vašich dětí ke sportu.