Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Temný rytíř ovládl People’s Choice Awards

Česko

LOS ANGELES Batmanovský trhák Temný rytíř získal pět cen divácké ankety o nejlepších filmech a televizních pořadech People’s Choice Awards, které se vyhlašovaly v noci na dnešek v americkém Los Angeles.

Snímek režiséra Christophera Nolana tak triumfoval ve všech kategoriích, na něž byl nominován, včetně kategorií nejlepší film a nejlepší filmová dvojice v podobě hlavních hvězd Christiana Bala a Heatha Ledgera.

„Jménem celého štábu děkuji všem divákům,“ pronesl ve své slavnostní řeči představitel Batmana Bale a vzdal hold svému zemřelému kolegovi Ledgerovi, který legendárním způsobem ztvárnil batmanovského soka Jokera. Temný rytíř získal také cenu pro nejlepšího filmového superhrdinu, nejlepší obsazení a nejoblíbenější akční film.

VALL-I i 27 šatů Pětatřicátý ročník People’s Choice Awards moderovala herečka a zpěvačka Queen Latifah. Další hvězdou večera byla country zpěvačka Carrie Underwoodová, jež si odnesla ceny pro nejoblíbenější zpěvačku, hvězdu mladší 35 let a country píseň Last Name.

Ocenění pro nejvtipnějšího herce získal Adam Sandler, cenu pro nejlepší filmovou herečku si odnesla Reese Witherspoonová a nejlepším filmovým hercem byl vyhlášen Will Smith.

Mezi filmy bodovaly snímky VALL-I, který získal cenu pro nejlepší rodinný film, a 27 šatů, jenž byl vyhlášen nejlepší komedií. Cenu pro nejlepší drama získal snímek The Secret Life of Bees. Mezi televizními seriály triumfoval Dr. House známý i českým divákům, který byl vyhlášen nejlepším televizním dramatem. Seriál Dva a půl chlapa získal cenu pro nejlepší televizní komedii.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!