Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tenisté drží formu. Smetli Belgii

Česko

Český výběr slaví postup do čtvrtfinále Davis Cupu a vítězně tak navázal na úspěšný loňský rok

BREE/PRAHA Čeští tenisté dokázali, že patří mezi současné velikány Davisova poháru. Belgii o víkendu doslova smetli 4:1 a postupem do čtvrtfinále naznačili, že loňská účast v prvním finále po devětadvaceti letech nebyla jen náhodou.

Tým nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila si udržel formu i do nového roku a už jedním okem pomrkává po zopakování úspěchu z minulé sezony. „Nejkrásnější by bylo, kdyby tenhle vlak nikdy nestavil. Doufám, že budeme mít zase šanci atakovat nejvyšší mety,“ netajil se ambicemi v rozhovoru pro Českou televizi Radek Štěpánek, který společně s Tomášem Berdychem zařídil v sobotní čtyřhře rozhodující bod.

Belgičané nepatří mezi daviscupovou špičku, ale přesto ani jeden z českých hráčů nečekal, že bude 1. kolo tak jednoznačnou záležitostí. Vždyť v prvních třech zápasech, v nichž se předčasně rozhodlo o vítězi, nedovolili soupeři uhrát ani jeden set. „Zvládli jsme postoupit ve dvou dnech. Je příjemné, že jsme je tak přejeli,“ těšilo Berdycha.

Český tým se těší respektu Čím to je, že tenisté o víkendu slavili tak drtivé vítězství? Nehledě na kolísající výkonnost českých tahounů na turnajích či grandslamech těší se Navrátilův výběr v Davis Cupu velkému respektu a uznání.

Když se v prestižní týmové soutěži zmíní jména Berdycha se Štěpánkem, i ti nejsilnější oponenti zpozorní. Ti dva si udělali velké jméno. „Soupeři vědí, že se tenhle tým ve stejném složení dostal až do finále, a vnímají to taky tak. To je stejné, jako když jde kdokoliv hrát na kurt s Federerem. Ostatní vidí, co jsme dokázali,“ mínil Berdych.

„Tomáš i Radek hrají Davis Cup skvěle. Myslím, že projdou i dalším kolem. Klidně mohou postoupit i do semifinále a možná ještě dál,“ složila soupeřům poklonu i opora belgického týmu Olivier Rochus.

Jeho důvěra může hřát české fanoušky na srdci, ale raději nepředbíhejme. Nejdříve je třeba projít další fází soutěže, kde české tenisty čeká vítěz zápasu mezi Chile a Izraelem, jenž se kvůli ničivému zemětřesení v jihoamerické zemi hraje s denním zpožděním.

Chile také spoléhá na dva hráče Česko s největší pravděpodobností pocestuje v červenci do Chile, které po třech zápasech vede 2:1. „Poletímeli do Chile, zaprvé to bude daleká cesta, za druhé nákladná a za třetí nás bude čekat bouřlivá atmosféra. Mají fanatické fanoušky,“ přiznal Navrátil, že by si raději přál hrát doma s Izraelem.

Chilané mají pouze dva silné hráče Gonzalese a Massua. V Davis Cupu se domácí naděje upínají hlavně na ně. Nepřipomíná vám to situaci v českém týmu, kde vše stojí na Berdychovi se Štěpánkem?

***

Davis Cup První kolo: Belgie -Česko 1:4 Pátek O. Rochus - Berdych 3:6, 0:6, 4:6, Malisse - Štěpánek 2:6, 4:6, 6:7 (3:7) Sobota O. Rochus, Darcis - Berdych, Štěpánek 6:7 (0:7), 0:6, 3:6 Neděle Darcis - Hájek 7:6 (8:6), 1:6, 6:4, Ch. Rochus - Dlouhý 6:1, 6:7 (3:7), 5:7

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?