Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Tento týden budou po celém Česku tropy, v sobotu až 35 stupňů. Deště se možná dočkáme o víkendu

Děti si užívají tepla. foto: ČTK

Praha - Tento týden bude v Česku panovat tropické počasí, nejtepleji má být v sobotu, kdy teploměr může ukázat až 35 stupňů Celsia. Pršet má málo, ojedinělé srážky a bouřky zatím meteorologové předpovídají hlavně o víkendu.
  18:04

Suchý má být také přelom června a července, teploty v dalších týdnech do konce června a první dekádě července se budou pohybovat kolem dlouhodlobého průměru, vyplývá z měsíční prognózy a týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

„Předpokládáme, že období od 14. června do 11. července bude na našem území jako celek teplotně slabě nadprůměrné nebo průměrné. Nejvyšší teploty se očekávají v prvním předpovědním týdnu do 20. června, v dalších týdnech teploty klesnou k dlouhodobým normálům, tedy k hodnotám obvyklých po tuto roční dobu,“ uvedli meteorologové.

Víc pršet, než je touto dobou obvyklé, má příští týden a také v týdnu od 5. července.

Průměrná teplota v Česku od poloviny června do 11. července je 17,7 stupně Celsia. Nejchladněji touto dobou bylo v roce 1949 s průměrem 13,3 stupně, naopak nejtepleji roku 2006, kdy průměrná teplota činila 20,4 stupně.

Autor:

Mohlo by vás zajímat